TEB ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Levent'nin şikayet sonucundan memnuniyeti

         

TEB Kredi Kartı Aidatı Aldı

347görüntüleme
Levent
Levent 25 Kasım 2020 08:30

Kredi kartımdan hukuksuz olarak ekstreme yansıtmış olduğunuz 01.11.2020 tarihli 127,00 TL yıllık kart ücretinin iptalini talep ediyorum. Banka geçen sene kestiği kredi kartı aidatını iptal etti. Bu sene böyle deyip geçiştirip şimdi iptal yok diyor. 5464 sayılı banka kartları ve kredi kartları kanununun sözleşme genel işler şartlarını düzenleyen 24/4 maddesinde "Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeni ile sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir suretle ödeme talep edilemez. 

Kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz, sözleşmede kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez" maddesine istinaden kesilen ücretin TEB'den tarafıma iadesini arz ederim. Ayrıca ilgili borcu ödemememden kaynaklanan herhangi bir yasal gecikme ücreti oluşursa bunun da iadesini talep ederim.

TEB Logo
TEB25 Kasım 2020 08:33

Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız Bankamıza ulaşmış olup, en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, TEB

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler