25 Ağustos 2016

TEB Konut Kredisi Ödenirken Eklenen Fazla Masraf

22.08.2016 tarihinde 50.000 TL'lik konut kredisinden tarafıma 46.700 TL ödenmiştir. Krediye başvururken defalarca sorduğum halde ayrıntılı masraf bilgisi verilmemiş, 1500 TL civarında bir masraf kesileceği şeklinde yönlendirme yapılmıştır. En son noktada sağlık sigortası poliçesi imzalatılmış ve 1959,56 TL tutarında olduğu o an bildirilmiştir.Ayrıca mahiyetini tam olarak bilmediğim 165,93 TL lik bir poliçe daha eklenmiştir. Son anda işlerimin aksamaması için kabul etmek zorunda bırakılan söz konusu poliçelerin iptali ve mağduriyetimin giderilmesi için bedelinin tarafıma iadesini talep ediyorum. Aksi taktirde yasal hakkımı başlatacağım.( 10 yıllık sağlık sigortası poliçesi için başka banka 1074,00 TL masraf bildirmişti. Müşterisi olduğum ve diğer bankadan daha fazla masraf ödemeyeceğim kanaati oluşturulduğu için TEB' i tercih ettim).

Nurcan 140 Okunma

Cevaplar

  • Nurcan29 Ağustos 2016

    Şikayet konusu ile ilgili krediyi almış olduğum şube ile iletişime geçmem bildirildi. Şube müşteri temsilcisi ile yapmış olduğum görüşme olumsuz sonuçlandı. 17 Ağustos çarşamba sabahı 10:00 da kredi başvurusunda bulundum bana 22 Ağustos pazartesi akşamı saat 18:00 da kredi ödenirken toplam masraf bilgisi verildi. Gecikmenin sistemden kaynaklandığı söyleniyor. İmzaladığım için benim tercihim olduğu söyleniyor. Kesinlikle bu mazereti kabul etmiyorum. Müşterileri olduğum için masrafların büyük kısmını benim haberim olmadan hesabımdan çekmişler. Tabuda işlemler bitmiş. İpoteği koymuşlar... Ev sahibi ile kredinin ödenmesini bekliyoruz evraklar bana o zaman imzalatıldı, itiraz da ettim... Ama o andan sonra mecbur kaldım. Benim tercihime bırakılmadı. Dayatma yapıldı. Kesinlikle şikayetçiyim.

  • TEB Temsilcisi25 Ağustos 2016

    Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön