06 Mayıs 2013

TEB Kart Ücreti Yok Dediler, Ücret Aldılar!

Mart 2013 ekstresinde Teb Total kart için yıllık aidat 55 TL alınacağı söyleniyordu. Ben de Teb Total kartımı kapatmak için müşteri hizmetlerini aradım. Bana bu mesajın genel bir mesaj olduğu, kredi kartını düzenli kullandığım ve ödeme yaptığım için bana aidat yansıtılmayacağını söylediler. Yansıtılırsa yine müşteri hizmetlerini arayın iptal edelim dediler.


Kartı kapattırmaktan vaz geçtim. Hemen 15 Nisan 2013 tarihinde kartıma 55 TL kart aidatı yansıtılmış. Müşteri hizmetlerini aradığımda kart aidatı alındığını söylediler. Kapatma talebimi not aldılar ve geri dönüş yapacaklarını bildirdiler. Madem öyle Mart ayında kapatma talebimi neden yerine getirmediler?

Kenan 118 Okunma

Cevaplar

 • Kenan'ın Teşekkür Mesajı06 Haziran 2013

  Sorunuma çözüm getirdiler. Kredi kartını kapatmama taahhüdüme karşılık kart ücreti bonus olarak iade edildi. En iyi banka Teb diyorum. Kredi kartlarını kullanmaya devam edeceğim. Teşekkürler TEB

 • Kenan24 Mayıs 2013

  Benim defalarca kredi kartlarımı kapatma talebimi alıyorlar fakat dönüş yapmıyorlar. 7 gün içinde dönüş yapılmazsa kart iptal edilir diyorlar fakat kartlar hala açık. Bir de bir sürü Teb kredi kartlarıyla ilgili mesajlar gönderiyorlar, yok sigorta yapalım diyorlar. Ben TEB bankasının hiçbir hizmetinden yararlanmak istemiyorum. Kredi kartınızı kapattırmak için illa küfür etmek mi gerekiyor? Sakın TEB Kredi kartı almayın. İptal ettirmek Sırat köprüsünü geçmekten daha zor. Bundan sonra hiç bir bankanın sözlü vaatlerine inanmayacağım. Söylediklerini sözleşmeye yazılı olarak vermelerini isteyeceğim aksi takdirde kredi kartı da almayacağım.

 • Kenan11 Mayıs 2013

  Dün telefonuma mesaj gönderdiler. Yapılan incelemede müşterinin doğru bilgilendirildiği görülmüştür diyor. Tarih: 2 Nisan 2013 salı günü saat 12 ile 13 arasında Teb tarafından kart kapatma talebimle ilgili olarak arandım. Mart ayı ekstresinde yapılan uyarının genel amaçlı olduğunu söylediler. Kart ücreti alınmayacağını, kredi kartını kullanan ve ödemelerini düzgün yapan bir müşteri olduğumu söylediler. Bu nedenle kart ücreti alınmayacaktır. Şayet alınırsa müşteri hizmetlerini tekrar arayıp iptal ettirebileceğimi söylediler. 2 Nisan 2013 tarihli ses kaydının tarafıma ulaştırılmasını, hakkımı önce hakem heyeti sonra da Tüketici mahkemesinde arayacığımı bildirmek istiyorum. Bundan sonra bankaların hiçbir sözüne inanmayacağım. Kart ücreti yok diyorlarsa başvuru formuna yazdırıp imzalatacağım. Müşterileri yanlış bilgilendirmeyin. Dikkat edin bindiğiniz dalı kesiyorsunuz. Bu müşteriler bankalara bir kızdı mı bütün kartları iptal ettirirler. Ondan sonra kart alın diye yalvarmaya başlarsınız. Unutmayın bir ara caddelerde stand kuruluyor ve çeşitli hediyelerle kart pazarlıyordunuz. Bunları unutmayın. Not: 13/05/2013 Pazartesi günü Uşak Tüketici Hakem Heyetine başvuruyorum. Saygılar.

 • TEB Temsilcisi06 Mayıs 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu konu işleme alınmış olup kendisine bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.teb.com.tr internet sitemize iletebilirsiniz. TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön