TEB ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Nagihan'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

         
  • profile
1 Destekçi

TEB İade Edilmeyen Yıllık Kart Aidatı!

1.149görüntüleme
Nagihan
Nagihan 25 Kasım 2020 13:33

Geçen yıl çalışmaya başladığım okulda maaş hesabım için TEB bankasından hesap açtırmıştım. Birlikte verilen TEB SHE kartı kullanmaya başladım. Kredi kartımdan bu ay yıllık kart aidatı adı altında 127 TL çekildi. Garanti Bankası kartımdan da geçen ay aynı şekilde kart aidatı için çekim yapılmıştı. Ancak değişen kanunla birlikte yasal bir ücret olmadığı için iadesinin yapılması gerekiyor. 

Garanti Bankası Müşteri hizmetlerini aradığımda aynı gün ücretin iadesi yapıldı. TEB müşteri hizmetlerini de aradım ama yılda bir defaya mahsus olduğunu ve iade edemeyeceklerini söylediler. Zaten kullandığım kredi kartımdan her ay kredilendirilmiş alışveriş faizi adı altında en az 50 TL çekim yapılıyor. Ücretin iadesi için Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti'ne başvurdum ve sonucu bekliyorum. 

Ardından TEB bankasına ait kart ve hesaplarımı da kapatacağım. Hiçbir bankada bu kadar çok işlem ücreti alındığını görmedim. 

TEB Logo
TEB25 Kasım 2020 13:37

Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız Bankamıza ulaşmış olup, en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, TEB

Nagihan
Nagihan25 Kasım 2020 13:50

Banka müşteri hizmetlerine zaten ulaştım ve hiçbir çözüm alamadım. Diğer kullanıcılarında görmesi için buradan yazdım

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler