11 Temmuz 2013 #1895463

TEB Hesap İşletim Ücretinde Yanılttı!

TEB 'den 02.08.2012 tarihinde 10000 TL ihtiyaç kredisi çektim. Kredi çekerken bana size hesap açmamız gerekiyor, ödemelerinizi buradan yaparsınız dediler . Herhangi bir ücreti var mı dediğimde, kesinlikle hesap işletim ücreti falan kesmiyoruz dediler. Ve söyledikleri gibi 11.07.2013 tarihine kadar herhangi bir ücret kesilmedi.


Kredi taksitlerimi TEB internet şubesinden havale yapıp, oradan kredi ödemesini yapıyordum. 10.07.2013 tarihinde yine havale yaptım. Krediyi ödemek için siteye girdiğimde , yaklaşık 60 TL geriye dönük hesap işletim ücreti diye kesinti olmuş. Kesinti tutarı 3 ay için yaklaşık 20 TL. Ben 36 aylığına kredi çekmiştim 36/12*20= 240 TL kadar hesap işletim ücreti.

Serkan 130 Okunma

Cevaplar

 • TEB Temsilcisi04 Ekim 2013

  Belirttiğiniz konuyla ilgili 11 Temmuz 2013 tarihinde e-posta aracılığıyla tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. TEB Önce Müşteri Hattı

 • Serkan26 Eylül 2013

  Konuyla ilgili bana herhangi bir bilgi verilmedi henüz...

 • Serkan12 Temmuz 2013

  Bankanın bana gönderdiği cevap Sayın SERKAN YILDIRIM, Bizimle iletişim kurduğunuz için Türk Ekonomi Bankası olarak teşekkür ederiz. Hesap işletim ücreti, Bankamız bünyesindeki kullanıma açık tüm vadesiz hesaplarınızdan, hesabın açılması, işletilmesi, hesap hareket bilgilerinin saklanması ve talimatlarınız doğrultusunda işlem yapılması gibi verilen genel hizmetler sonucunda oluşan maliyetin karşılığı olarak tahsil edilen bankacılık hizmetlerine ilişkin masraf tutarıdır. Hesap işletim ücreti olarak vadesiz TL. hesaplardan üç ayda bir vergi hariç 18 TL, YP hesaplardan vergi hariç 9 USD tahsilat yapılıyor. USD dışında diğer döviz cinsinden hesaplar için tahsilat tarihindeki USD parite üzerinden 9 USD karşılığı YP tutarı hesaplanıyor. Vergi olarak tahsilat tutarı üzerinden de yüzde 5 BSMV alınıyor. Bununla birlikte, hesap işletim ücreti uygulamamızda bazı istisnalar vardır. Düzenli ödeme talimatı bulunan TL hesaplardan, en az 2 adet otomatik fatura talimatının tanımlı olduğu TL hesaplardan, hesap işletim ücretinin ait olduğu dönemde açılan TL hesaplardan, okul ödemesinin bağlı olduğu vadesiz hesaplardan, Üniversite Bankacılığı müşterilerimizin ilk vadesiz hesaplarından ve Marifetli Hesap'tan hesap işletim ücreti alınmıyor. Sizlere hesap işlemlerinizde daha kaliteli hizmet sunmak ve sürekliliğini sağlamak için oluşturulan yapının ücreti olarak değerlendirmenizi rica ederiz. Talebinizin devam etmesi durumunda, bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde Türkiye Bankalar Birliği nezdindeki Müşteri Şikayetleri Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için Bankamız ürün ve hizmetleriyle ilgili her türlü mesajınızı bizlerle paylaşmaya devam etmenizi rica ederiz. Çalışmalarınızda başarılar, sağlıklı ve mutlu günler dileriz. Saygılarımızla, Türk Ekonomi Bankası A.Ş. Bende şunu söylemek istiyorum; 1. Mademki böyle bir kesinti var neden ben kredi kullanırken bana söylenmedi. Çünkü ben kredi çekmeden hemen hemen tüm bankaları gezdim ve uygun diye Teb Bankasından aldım böyle bir kesinti (toplamda 240 TL) olacağı söylense başka bankanın kredi koşulları daha uygun olacaktı benim için ve bende başka bankadan kredi kullanacaktım. 2. Madem 3 ayda bir kesinti oluyor neden benden kesinti yapmak için 1 yıl beklediniz.

 • TEB Temsilcisi11 Temmuz 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu konu işleme alınmış olup kendisine bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.teb.com.tr internet sitemize iletebilirsiniz. TEB Önce Müşteri Hattı

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön