06 Ağustos
Yorum Yap
#10753203

TEB Hesap İşletim Ücreti İadesi!

22 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun’un “sözleşmedeki haksız şartlar” başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücretleri, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır.


Her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. Bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir.


Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından şahsıma ait (Kredi kartı, kredi, vadesiz hesap ve tüm hesaplarımdan kesilerek tahsil edilen hesap işletim ücreti bedellerinin ve daha önce yine aynı nedenle kesilmiş olan geçmiş dönemlere ait (10 yıl) hesap işletim ücreti bedellerinin, diğer haklarım saklı kalmak kaydı ile, en geç 7 (yedi) gün içerisinde tarafıma iade edilmesi hususunu bilginize sunarım.

Ahmet 496 Okunma

Cevaplar

  • TEB Temsilcisi06 Ağustos

    Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Hattı

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler