19 Şubat 2016 #4930500

TEB Ferdi Kaza Sigortası İptali

TEB aracılığıyla ev kredisi çektim, 10 yıllık zorunlu ferdi kaza sigortası yaptırıldı. Önümüzdeki yıldan itibaren ferdi kaza sigortasının iptalini istedim, her sene otomatik yenileme istediğimi belirttim ve Zurich Sigorta' da durumu onayladı.


Sonrasında TEB 4.levent şubesi temasa geçti ve iptalin mümkün olduğunu fakat önümüzdeki 9 yılın parasını 9 ayda alacaklarını belirtti. Ben her sene o senenin parasını yenilemek istiyorum, TEB ise bunun mümkün olmadığını belirtiyor. Sürecin çirkinleşmesi halinde hukuki olarak hakkımı arayacağım ve sigorta iptal edilince de Zurich Sigorta'dan sigorta yaptırmayacağım, sürecin olması gerektiği gibi devam etmesi durumunda performansından memnun olduğum sürece-umuyorum önümüzdeki 9 yıl, Zurich Sigorta'dan ferdi kazayı devam ettireceğim.


Bu olayda Zurich Sigorta'dan şikayetçi değilim, TEB'den şikayetçiyim.

Emre 144 Okunma

Cevaplar

 • Emre25 Şubat 2016

  Konuyla ilgili dönüş aldım, iptal edebileceklerini belirttiler ama daha önceden ödediğim ucretin 2 katini yıllık ücret için istediler. Akil ve izan dahilinde kararinizi gozden gecirmenizi istiyorum, önceden ödediğim miktara cekilmezse toptan iptal edip başka bir sigorta sirketinden sigorta yaptiracagim. Olayi karsilikli inatlasmadan cikarip makullesmenizi ve ancak boylece elinizde müşteri tutabileceginizi tekrar hatirlatmak isterim.

 • Emre25 Şubat 2016

  Konuyla ilgili ne zaman geri dönüş yapacaksiniz acaba?

 • Emre22 Şubat 2016

  Konuyla ilgili ne zaman geri dönüş yapacaksiniz?

 • Emre19 Şubat 2016

  Bir de ilave yapmak istiyorum. Zorunlu ferdi kaza sigortasi deniyor bana, subedeki hanimefendiye ilgili maddeyi gondermesini istedim, gonderemeyecegini söyledi. Ferdi kaza sigortasi zorunlu mudur değil midir? Kendimi guvenceye almak adına ferdi kaza sigortasini devam ettirmek istiyorum fakat bu konuda doğru bilgilendirme yapilmadigi durumda toptan iptal etmeyi de degerlendiriyor olacagim.neticede bana doğru bilgi vermeyen firmalara guvenmem çok doğru olmaz. Sizden ricam bu konuda da yardımcı olmaniz.

 • TEB Temsilcisi19 Şubat 2016

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön