TEB ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Kadir'in şikayet sonucundan memnuniyeti

         
 • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

CepteTeb'de Numara Güncelleme Sorunu

1.154görüntüleme
Kadir
Kadir 12 Kasım 2020 14:13

Yıllardır CepteTeb kullanıyorum. Yeni taşındığım ilçede TEB'in ATM'si de şubesi de yok. "Şubesiz Bankacılık" olduğu için burada da sorunsuz kullanırım diye düşündüm. Zaten Finansbank'ın ve Denizbank'ın da ATM'leri var burada ve TEB'le anlaşmalı oldukları için ayda 3 kez ücretsiz kullanabiliyorum.

Geçen hafta cep telefonu numaramı değiştirdim. Türk Telekom sağ olsun bu işlemi sadece telefon görüşmesiyle halledebilecek bir hizmet verebiliyor. Fakat TEB benim numaramı değiştirmiyor. Bu yüzden İnternet Bankacılığını ve mobil uygulamayı kullanamıyorum. Çağrı merkezi ilk başta şubeye gitmem gerektiğini söyledi, ben de durumumu anlattım, yaşadığım yerde TEB şubesi yok.

Daha sonra dilekçe yazıp fotoğrafını TEB'e mail atmamı istedi, onu da yaptım. 2 gün geri dönüş alamayınca arayıp söyledim size mail attım diye. Daha sonra "Talebiniz 1578816 referans numarası ile işleme alınmış olup, en kısa zamanda tarafınıza geri dönüş yapılacaktır." dediler.

Şimdi de "Bankamızda kayıtlı olan cep telefon numarasına ait güncelleme talimatını, imza uyumsuzluğu nedeniyle işleme alamadık. Talebini işleme almamız için yeni talimatını herhangi bir şubemize iletmeni önemle bilgilerine sunarız" diye mail atmışlar. İkinci tekil şahısa hitaben cevap vermelerini saygısızlıktan saymazsak benim şubeye gitme imkanım olmadığını yine anlamamışlar. Yav zaten bunun adı "şubesiz bankacılık" değil mi?

Ben daha önce size nasıl bir imza verdiğimi hatırlamıyorum. Zaten imzalarımın birbirine benzemesinin bir önemi yok. Olay imzanın birbirine benzemesinden ibaret olsa asılsız imzalarla da sizden hizmet alabilirler demektir. Herkesin imzası taklit edilebilir. Önemli olan imzayı kimin attığıdır, imzanın nasıl görüldüğü değil.

TEB Logo
TEB12 Kasım 2020 14:14

Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız Bankamıza ulaşmış olup, en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir. Saygılarımızla, TEB

 • profile
1 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Furkan
Furkan06 Aralık 2020 18:32
 

Aynı şikayet bende de var 1.5 yıldır çözülmüyor

 2
Kadir
Kadir06 Aralık 2020 19:15
 

Merhaba, 3 hafta geçti, sorun çözülmedi. Artık uğraşmayı düşünmüyorum. Enpara'ya başvurdum. Yaşadığım ilçede ATM'si de var. Bir gün Merkez'e yolum düşerse TEB şubesine gidip müşteri hesabımı kapattıracağım. Saygılar.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler

profile
 • -görüntüleme
 • 10 Ekim 2020 12:36

TEB Cepteteb Paramı Alıkoydu

profile
 • -görüntüleme
 • 17 Ağustos 2020 20:28

Teb Atm Paramı Yuttu

profile
 • -görüntüleme
 • 18 Mart 2020 19:46

TEB Kartım Var Ama Kullanamıyorum