26 Temmuz 2017

TEB Sim Kart Değişikliği ve İletişim Sorunu!

TEB sim kart değişimi sebebi ile (numaramı taşıdım) sim kartımı bloke etmiş ancak telefon ile aradığımda sürekli bilgisayar cevap veriyor ve benden kimlik numaramı, kart numaramı, kart şifremi, kartın arkasındaki numarayı istiyor. Oldu olacak vekalette verelim. Neden müşteri temsilcilerine bağlanılamıyor? Neden sürekli bilgisayara özel bilgilerimizi veriyoruz? Sürekli bizim kim olduğumuzu sorguluyorlar da biz telefonun öbür ucundakinin kim olduğunu nereden bileceğiz? dolandırıcı mı gerçekten banka mı? TEB telefon bankacılığı tamamen fiyasko... (Aradığım numaralar: 444 0 666 ve 0850 200 06 66) Telefonda kart şifrenizi, özel bilgilerinizi ve kart numaralarını vermeyin diye mesaj atıyorlar sonra çağrı hattında aynı bilgileri kendileri istiyorlar. Güvenlik sebebi ile benim kim olduğumu doğrulamak istiyorlarmış... Peki sen kimsin ben nereden bileceğim.

Erdem 2.394 Okunma

Cevaplar

  • Erdem 01 Ağustos 2017

    Tarafıma herhangi bir bilgilendirme yapılmamıştır. Telefon bankacılığı işlemlerimizde müşteri hizmetlerine bağlanmak neden bu kadar zor? Telefon bankacılığı işlemlerimizde neden bilgisayar ile konuşmak ve ona özel bilgilerimizi vermek zorundayız? Telefonda bir müşteriye "kimlik numarasını, kart numarasını, kart şifresini ve kartın arkasındaki numarayı" sormak yasal mı? Benim kim olduğum başka sorular ile anlaşılamıyor mu illa ki özel hesap bilgilerimi mi vermeliyim?

  • TEB Temsilcisi26 Temmuz 2017

    Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön