TEB Konut Sigortası Yaptırma Zorunluluğu.

Hüseyin T. |

20.05.2015 tarihinde bankadan konut kredisi aldım. Bu kredi kapsamında hayat ve konut sigortalarını yaptırmamın da zorunlu olduğunu bildirdiler. Ben de bu sigortaları yaptırdım. Ancak sonradan öğrendiğime göre bu sigortaları yaptırmak kanunen zorunlu değilmiş. 29.04.2016 tarihinde yeni bir mesaj aldım, 20.05.2016 tarihinde DASK ve konut sigortamın vadesinin dolduğu ve otomatik olarak yenileceğini bildiriyordu. Bu mesajdan sonra uzun uğraşlar ve beklemeler sonucu ilgili şubeye ulaştım, DASK sigortasını yaptırmak istediğimi ancak konut sigortasını yaptırmak istemediğimi bildirdim. Buna rağmen hesabımdan para kesildiğini ve iki poliçenin de yaptırıldığı fark ettim. Konut kredisi iptali için ilgili şubeyi iki haftadır arıyorum ancak herhangi bir temsilciye bir türlü ulaşamıyorum. Daha önce yaptırdığım uzun süreli hayat sigortasının ve konut sigortasının iptal edilmesini istiyorum.

Etiketler :

Habersiz Sigorta

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Hüseyin T.
  24 Mayıs
  22:33

  TEB bankasının kendi çağrı merkezine bir türlü ulaşamadım, bankanın internet sitesine yaptığım şikayetten de cevap alamadım ancak Şikayetvar.com'da sorunu bildirmemle dönüş yapılması bir oldu. Bu yüzden Şikayetvar.com'a teşekkürü borç bilirim.

 • 24 Mayıs
  16:16

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınızla ilgili 24 Mayıs 2016 tarihinde telefon aracılığıyla Müşteri Temsilcimiz sizi bilgilendirmiştir.

  Saygılarımızla,
  TEB Önce Müşteri Hattı

 • 20 Mayıs
  12:50

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir.

  Saygılarımızla,
  TEB Önce Müşteri Hattı