13 Kasım 2013

TEB Kefaletimin Bittiğine Dair Talep Ettiğim İbranameyi Tarafıma Göndermiyor!

Kefili olduğum kişilerin sözleşme yenilemesiyle "Genel Kredi Sözleşmesindeki " "Müteselsil Kefilliğimin" sona ermesinin ardından ilgili banka şubesi olan TEB Yeniköy/ANTALYA şubesinden kefaletimin sona erdiğini gösteren ibraname talep ettim. Kredi bölümündeki ilgili kişi kefaletimin sona erdiğini teyit edip en kısa zamanda adresime ilgili belgenin gönderileceğini söyledi.

Bu belge bir türlü tarafıma gönderilmedi. Bunu hatırlatmak için yaptığım her görüşmede farklı bahaneler ileri sürülüp oyalandım. En sonunda da, kefil olduğum kişilerin işlerinin kötüye gittiği, kefil göründüğüm sözleşmenin geçerli olduğu ve borcun muhatabı olduğumdan dolayı belgeyi gönderemeyeceklerini söylediler.

Vedat 162 Okunma

Cevaplar

  • TEB Temsilcisi16 Ocak 2014

    Belirttiğiniz konuyla ilgili bugün telefon aracılığıyla tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. TEB Önce Müşteri Hattı

  • Vedat 06 Ocak 2014

    teb Yeniköy/Antalya şubesine, kefilliğimin sona erdirilmesi şartıyla borçlu kişinin borcunun tamamını ödedim (gönderdiğim eft nin açıklama kısmında da belirttim). kefaletimin sona erdiğini gösterir "ibraname belgesi" talebime karşılık tarafıma, daha önceki bir tarihte noter aracılığıyla çekmiş olduğum ihtarnameye cevap niteliğinde olan belge gönderildi. belgede kısaca ihtarname tarihinden önceki döneme ilişkin riskin ve dolayısıyla da sorumluluğumun devam ettiği yazılı. benim tüm borcu kapatmayı kabul etmemin nedeni zaten o ihtarname öncesi dönemdeki sorumluluğumu ortadan kaldırmaktı. müdüre hanımla yaptığım tlf görüşmesinde hukuk biriminin ibraname yerine bu belgeyi uygun gördüğü açıklamasını yaptı. şu an ortada hiçbir borç kalmamasından dolayı hakkım olan ibraname belgesini vermemeleri sadece keyfi bir davranış olarak adlandırılır.zaten bu işlemlerin birçok aşamasında ifadeleri çelişkilerle ve tutarsızlıklarla dolu.bundan sonra hukuk yoluna başvuracağım.

  • TEB Temsilcisi13 Kasım 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu konu işleme alınmış olup kendisine bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.teb.com.tr internet sitemize iletebilirsiniz. TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön