14 Şubat 2013

TEB Kart Aidatını İade Etmiyor!

Kredi kartımdan kesilen kart aidatının iadesi ile ilgili Banka tarafından işlem yapılmaması üzerine Tüketici Mahkemesine müracaat ettim. Tüketici mahkemesinden 10.12.2012 tarihli kararla 75,00 TL kart aidatının iade edilmesi yönünde karar çıktı. Şubeye müracaatımda Müşteri hattı ile görüşmem söylendi.

Müşteri hattı ile görüştüm, kart aidatının kapalı olan kredi kartıma yapıldığını, parayı almak için bankalarından hesap açtırmam gerektiği söylendi. Kart aidatı alınması nedeniyle kredi kartımı ve hesaplarımı kapattırdım,hesap açtırmak istemiyorum.

Paranın adıma havale edilmesini talep ediyorum. TEB önce Müşteri Hattına durumu izah etmeme rağmen dönüş yapılmadı.

Tolga 108 Okunma

Cevaplar

 • Tolga04 Mart 2016

  Karara rağmen kart ücretimi iade etmediler.

 • Tolga18 Şubat 2013

  TEB tarafından sonunda irtibat kurulmuştur. Ancak bankalarında hesap açılmaması durumunda kredi kartımda bulunan fazla bakiyenin başka bir banka hesabına gönderilemeyeceği, adıma havale yapılmasının mümkün olmadığı kesinlikle hesap açtırmam gerektiği söylenmektedir. Sonuç olarak banka bu parayı ödememek için zorluk çıkarmakta ve çözüm yoluna gitmemektedir. Ben ısrarla banka ile çalışmak istemediğimi ve bankadan hesap açtırmak zorunda olmadığımı belirtiyorum, buna rağmen hesap açılmasını istiyorlar.

 • Tolga18 Şubat 2013

  Sorunun çözümü için halen dönüş yapılmamıştır. Bankaya olan güvenim tamamen bitmiştir. Bilgilerinize...

 • TEB Temsilcisi14 Şubat 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu konu işleme alınmış olup kendisine bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.teb.com.tr internet sitemize iletebilirsiniz. TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön