TEB Kart Aidatı Alıyor.

Murat Y. |

TEB Bonus kredi kartımın son ekstresinde yer alan 34,00 TL tutarlı kredi kart yıllık kart ücreti talebini haksız buluyorum ve bu ödemeye itiraz ediyorum. Banka ile aramda tanzim edilmiş kredi kartları üyelik sözleşmesinde her ne kadar kart ücreti alınacağı belirtilmişse de, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında yasanın 6. maddesi gereğince bu sözleşme önceden hazırlanmış standart bir sözleşme olup banka tarafından tek taraflı olarak sözleşme konmuş, haksız bir koşuldur. Bu nedenle ücretin tarafıma iade edilmesini istiyorum, aksi takdirde Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuracak ve TEB hesabımı kapatacağım. Kart aidatı haziran ayında yansıtılmış ve itiraz ettiğimden dolayı tarafıma iade edilmişti ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen tekrar yansıtıldı. Ücreti iade edip tekrar yansıtmanız gerçekten çok ciddiyetsizce bir durum.

Etiketler :

Kredi Kartı Yıllık Aidat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Murat Y.
  31 Ağustos
  11:55

  İlginiz ve kısa sürede çözüm için teşekkürler

 • 26 Ağustos
  17:06

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınızla ilgili 26 Ağustos 2016 tarihinde telefon aracılığıyla Müşteri Temsilcimiz sizi bilgilendirmiştir.

  Saygılarımızla,
  TEB Önce Müşteri Hattı

 • 26 Ağustos
  12:03

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir.

  Saygılarımızla,
  TEB Önce Müşteri Hattı