TEB Hesap İşletim Ücreti Tahsil Etti.

Sadettin E. |

TEB'den yapmış olduğu otomobil kredisi başvurusu sonucunda almış olduğum krediye istinaden tarafıma açılmış olan Ataşehir şubesindeki 16... 32 numaralı hesabımı kredi ödemeleri dışında herhangi bir amaç ile kullanmıyor ve banka dahilindeki herhangi bir hizmetten faydalanmıyor olmama rağmen ilgili hesaptan hesap işletim ücreti tahsilatı yapılmıştır.

Banka ile görüştüğümde krediye ilişkin olarak açılan mevduat hesaplarından Hesap İşletim Ücreti alınmamasına yönelik sistemsel bir geliştirme bulunmadığı bilgisi tarafıma iletilmiştir ve iade de etmiyorlar. BDDK ve ilgili yerlere de şikayet edeceğim.

Etiketler :

Hesap İşletim Ücreti

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sadettin E.
  02 Şubat
  12:08

  Temmuz-Eylül 2014 ücreti olarak 21/01/2015 tarihine kadar benden toplam 20.53 TL tahsilat yaptılar.
  Sonra bir kereye mahsus iade ettik dediler ama 15.07 TL iade ettiler.
  Yetmedi 30/01/2015 tarihinde 9.40 TL daha tahsil ettiler. Nasıl bir sistemleri varsa. İade ediyorsun sonra tekrar tahsilat yapıyorsun.
  Hayır BDDK yönetmeliğine göre benden tahsilat yapamazsın bu şekilde. Lütfetmişler gibi bir defaya mahsus iade ediyoruz diyorsun. Onu bile düzgün beceremiyorlar.
  Bddk yönetmeliklerin hiçe sayıyorsun ve bankadaki uygulamanın bu şekilde olduğunu belirtiyorsun. Resmen kanunsuz bir şekilde tahsilat yapıyorlar ve yapmaya devam edeceklerini de üzerine basa basa söylüyorlar.

 • 29 Ocak
  14:05

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir.

  Saygılarımızla,
  TEB Önce Müşteri Hattı