TEB Hayat Ve Konut Poliçe Yenileme!

Levent Ç. |

20. 06. 2012 tarihinde konut kredisi çekerek ev aldım. Bu krediyi çekerken dask, konut sigortası ve hayat sigortası yapılarak kredi miktarından düşüldü. Buraya kadar sorun yok. Fakat şimdi teb msj gönderiyor. Hayat ve konut sigortanızın süresi dolacağından hesabınızda yeterli bakiye olduğunda yenilenecektir diye.

Sözleşmede Dask hariç konut ve hayat sigortası isteğe bağlıdır demelerine rağmen ve kanunda da böyle olmasına rağmen şubeye gittim. Durumu izah etmeme rağmen olumlu cevap vermediler. zorla benim isteğim dışında poliçe yenilenmesi nerde görülmüştür. Kanuna aykırı işlem yapılıyor. Eğer poliçeler yenilenirse tüketici hakem heyetine başvuracağım ve Teb' i bırakıp başka banka ile yapılandırma yapacağım.

Etiketler :

Sigorta İşlemleri

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Levent Ç.
  03 Temmuz
  15:40

  aradılar cevap verdiler...olumsuz cevap verdiler.getirdikleri çözüm bu .

 • Levent Ç.
  11 Haziran
  14:34

  EVET TEB BANKASI AZ ÖNCE İTİBARİYLE 11.06.2013 TARİH 14.30 SAAT GİBİ ARADI VE TALEBİNİZE OLUMLU BİR CEVAP VEREMİYORUZ DEDİ. HER YIL HAYAT POLİÇENİZİ VE KONUT POLİÇENİZİ YENİLECEĞİZ SİZ İSTEMESENİZDE DEDİ.SÖZLEŞMELERİNDE İSTEĞE BAĞLI OLDUĞUNU BİLDİRMESİNE RAĞMEN ZORLA HER YIL BUNU YAPACAĞIZ DİYORLAR.BAKALIM KESİN O PARAYI .BENDE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE BAŞVURUP SİZDEN GERİ O KESİLEN PARAYI FAİZİ İLE ALIP BAŞKA BANKA İLE YAPILANDIRMAYA GİDECEĞİM.BÖYLE BİR UYGULAMA OLAMAZ.TEB BANKASI İLE ÇALIŞMAYIN.

 • 11 Haziran
  14:22

  Belirttiğiniz konu ile ilgili olarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.teb.com.tr internet sitemize iletebilirsiniz.

  TEB Önce Müşteri Hattı

 • Levent Ç.
  11 Haziran
  13:52

  hala bilgi falan verilmedi ve telefon hattıma msj geliyor.poliçeleriniz zamanı gelince yenilenecektir diye.bu ayın 20' sinde yenilenecek çünkü geçen sene haziranın 20 si gibi çekmiştim krediyi....

 • 07 Haziran
  15:06

  Müşterimizin iletmiş olduğu konu işleme alınmış olup kendisine bilgi verilecektir.

  Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi www.teb.com.tr internet sitemize iletebilirsiniz.

  TEB Önce Müşteri Hattı