TEB Hayat Sigortası Dayatması...

Erol A. |

TEB bankası Mezitli şubesinden 04 Ağustos 2016 tarihinde 50.000,00 TL işyeri kredisi kullandım. Kullandığım kredi için defalarca istemediğimi belirtmeme rağmen 380,00 TL hayat sigortası ve 217,02 TL benim iş yerim sigortası kesintisi yapılmıştır. Üstelik almış olduğum işyerine banka tarafından ipotek işlemi uygulanmış ve banka kendisini zaten güvence altına almıştır. Yapılan işlemin hukuki bir dayanağı olmadığı gibi kredinin satışı, hayat ve iş yeri sigortası yaptırmaya bağlı kılınması yasaya aykırıdır. Yapılan sigortaların iptalini ve alınan ücretlerin iadesini istiyorum. Aksi takdirde TEB bankası ile olan ilişiğimi sonlandıracağımı, kredi kartımı iptal ettireceğimi ve bireysel emekliliğimi başka bir firmaya taşıyacağımı bildirir saygılar sunarım.

Etiketler :

Habersiz Sigorta Sigorta İşlemleri

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Erol A.
  25 Ağustos
  23:06

  Şubenizle görüşün cevabı verilmiştir. Şubem yazılı dilekçemi kabul etmemiş ve yapabilecekleri hiçbir şey olmadığı cevabını vermiştir. Çözüm yok, hikaye çok

 • 22 Ağustos
  10:11

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir.

  Saygılarımızla,
  TEB Önce Müşteri Hattı