TEB Güvenlik Zaafiyeti.

Pınar Y. |

Yaklaşık 9 ay önce maaş hesabı çıkartmak üzere TEB Kızılay şubesine gittim. Hesabımı açan bayan bana sormadan iznim olmadan kredi kartı göndermiş. Kart elime ulaştı, müşteri hizmetlerini aradım, "telefonda iptal edemeyiz şubenize gidin" dendi. Fırsatım olmadığı için şubeye gidemedim, karta şifre almak zorunda kaldım. Şifresini aldığım kartı ilk defa mağazada kullandığımda almış olduğum şifrenin geçersiz olduğunu öğrendim şifresiz alışveriş yapmak zorunda kaldım.

Ekstre tarihini öğrenmek için internet bankacılığını kullanarak bilgilerime ulaştım ancak kartım benim bilgim dışında birden fazla kullanıldığını öğrendim. Telaşla bankayı aradım, "nasıl güvenlik önlemi almazsınız internet alışverişi sırasında benim haberim olmadan işlem nasıl yapılmasına izin verirsiniz?" dediğimde herhangi bir güvenlik zaafiyeti olmadığını her şeyin usulüne uygun olduğunu söylediler. Bu nasıl bir hizmet anlayışı?

Etiketler :

Kredi Kart Güvenlik Kredi Kart Harcama İtirazı

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

  • 20 Ağustos
    13:45

    Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir.

    Saygılarımızla,
    TEB Önce Müşteri Hattı