27 Temmuz 2016

TEB Döviz Ödemesi Yapamıyor.

TEB gişe personeli çok miktarda döviz alınması durumunda sipariş üzerine getirilip ödemenin yapılacağını onayladı. Bunun üzerine Cepteteb şubesinden çok miktarda döviz aldım. Ertesi gün ödemenin yapılamayacağını söylediler. Ellerinde döviz yokmuş. Ben dövizi aldım ama çekemiyorum. Dövizi tekrardan satarsam al-sat daha sonra tekrar al işlemiyor binlerce lira zarar edeceğim. Dövizi alırken ödediğim tutarın aynı şekilde hesabıma çok acil iadesini talep ediyorum. Yanlış bilgilendirme ve yönlendirme beni mağdur etti. TEB'e güvenim büyük ölçüde azaldı.

Deniz 171 Okunma

Cevaplar

 • Deniz29 Temmuz 2016

  TEB ile yaşadığım döviz alım sorunu tam bir kör düğüm olmuş durumda. Şube cepteteb ilr görüşmelisiniz biz müdahale edemeyiz diyor. Cepteteb'i arıyorum Önce Müşteri Hattı'nı aramalısınız diyor. Bunun üzerine Önce Müşteri Hattı'nı arıyorum sorununuzun çözümü için 2 farklı birimle görüşmekteyiz diyorlar. Benim yaşadığım sorunlar kaynağı şubenin beni yanlış bilgilendirmesi ve yönlendirmesi. Üstelik işimde çok acil. Acil olmasına rağmen çok ama çok yavaş işleyen bir banka var karşımda. Kendinizin sebep olduğu hatayı kendiniz düzeltmelisiniz. Levent Çarşı Şubesi bana dövizi sipariş üzerine getiririz demiştir ve buna istinaden dövizi almışımdır. Ertesi çok özür dileriz yokmuş denmiştir. Bu kabul edilemez bir şey. Paramı kuruşu kuruşuna geri ödemek zorundasınız. Çok acil bir şekilde paramı hesabıma geri yatırmalısınız. Beni daha fazla bekletmeyin. Zaten işim acil olduğu için bekleyemeyeceğim.

 • Deniz29 Temmuz 2016

  Sipariş üzerine döviz getirildiğini şube onayladı siz alın getiririz dediler sonrasında cepteteb şubesinden 50.798,00 değerinde döviz aldım. Ertesi gün maalesef yokmuş oldu. Mecidiyeköy döviz bürolarında bu döviz var ama TEB'de yok. Çünkü TEB 3. sınıf güvenilmez bir banka. Müşterilerini yanlış yönlendirip buradan da da para kazanan bir banka. Dövizi cepteteb şubesinden aldığım gibi geri sattım. Zararım tam olarak 488,40tl. TEB bununla ilgili yapacak birşeyimiz yok diyor.

 • Deniz28 Temmuz 2016

  Bu banka gerçekten çok yavaş çalışıyor ve müşteri temsilcilerine ulaşmak çok zor 10dakikadır telefonda bekliyorum kimse açmıyor. Bir sorunu çözmek bu kadar zor olmamaları bürokrasi kök salmış herkes birbirine yönlendiriyor.

 • TEB Temsilcisi27 Temmuz 2016

  Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön