18 Ekim 2016

TEB Bilgim ve İsteğim Dışında Konut Sigortası Poliçesi Kesilmesi!

Benim herhangi bir şekilde onayım olmadan 269 TL'ik konut sigortası yapmışlar ve cep telefonuma mesaj atmışlar. Ben konut sigortası yaptırmak istemiyorum. Bana hiçbir şekilde sorulmadan çekilen bu paranın derhal iadesini istiyorum. 31 Mayıs 2007 tarihinde 26538 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Konut Finansmanı Kuruluşlarınca Verilecek Sözleşme Öncesi Bilgi Formu Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında yer alan hükümlere göre konut sigortası zorunlu değil ve isteğe bağlı olarak yapılıyor.
Tüketiciyi bilgilendirmeden, tüketicinin onayı olmadan, emrivaki sigorta poliçesi düzenlemek; hem sigortacılık hem de tüketici kanununa göre suçtur. Hele ki, yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre daha da ağır suçtur. Bu hususlar çerçevesinde konut sigortası adı altında kesilen poliçenin iptali ve paramın iadesini istiyorum aksi takdirde her türlü yasal yola başvuracağımı beyan ederim.

Melahat 271 Okunma

Cevaplar

  • TEB Temsilcisi18 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, sikayetvar.com sitesine ilettiğiniz mesajınız TEB Önce Müşteri Hattı tarafından incelenmeye başlamıştır. Mesajınızın inceleme ve sonuçlandırma sürecinde Müşteri Temsilcimiz sizi iletişim kanallarınızdan bilgilendirecektir. Saygılarımızla, TEB Önce Müşteri Hattı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön