26 Ekim 2015

Tchibo Mağazadan Web İadeleri ve Personel Davranışı!

Son aylarda yaptığım çok sayıda alışverişin kısmen iadeleri söz konusu oldu. Geçen perşembe İzmit DolphinTchibo mağaza müdürünün gelerek yardımcı olacağını söylediler. Mağaza müdürü iki güvenlik görevlisiyle geldi ve kesinlikle iade almayacaklarını, aynı faturayla İzmit'teki diğer mağazadan da iade yapmış olduğumu, kamera kayıtlarının incelendiğini mağazanın ortasında rencide edici şekilde söyleyip merkezle görüştüklerini, talimat olduğunu, iade almayacaklarını, satış yapmayacaklarını söyleyip ne yaparsanız yapın.


Buraya gelmeyin deyip beni mağazadan kovdu. Müdürün adı S** B** B***. Aynı kişi daha önce iade için gittiğimde neden bu kadar iade yapıyorsunuz diyerek beni sorgulamaya çalışmıştı.

Seda 90 Okunma

Cevaplar

 • Tchibo Temsilcisi30 Ekim 2015

  Sayın İlgili, Müşterimiz ile görüşülmüş olup, gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Tchibo Müşteri Hizmetleri 444 28 26 www.tchibo.com.tr

 • Seda24 Ekim 2015

  Dolphin mağaza müdürünün bana olan davranışıyla ilgili gerekenin yapılmasını rica ediyorum. Mağazaların hatalı işlemleri ya da faturaları karıştırması veya müşterinin elinde bulunan çok sayıda faturadan dolayı yanlışlık veya dalgınlıkla verdiği faturalar nedeniyle yapılan işlemlerden müşteri sorumlu tutulamaz. Aynı faturayla iade alınabilmesi müşterinin sorunu değildir. Böyle bir şey olup olmadığından da emin değilim bu arada, sadece Dolphin Tchibo mağaza müdürünün kişisel sorunu da olabilir. Mağaza iadesinde mağazadan para çıkışı yapılıyor olması belki mağazanın karlılığını etkiliyor olabilir, o yüzden sorun çıkarıyor olabilir.

 • Seda24 Ekim 2015

  Faturada ödenenden daha pahalı okunan kasa fiyatı iade edilirse müşteri haksız kazanç elde ediyor, ama daha düşük iade edilirse Tchibo müşteriye eksik para iadesi yapmış oluyor. İzmit mağazalarında çalışanlar bunlara dikkat etmiyor. İki durumu da daha önce yaşadım. İkisinde de uyardım ama çok dikkatli olmuyorlar yine de.

 • Seda24 Ekim 2015

  İzmit mağazalarında çalışan arkadaşlarınız birkaç farklı faturadaki ürünleri iade alırken hepsini tek bir iade fişinde geçip kredi kartına tek bir iade yapıyor, bu uygulama doğru değil. Her fatura kendi içinde değerlendirilmek zorunda. Faturalardaki ürünleri iade aldıktan sonra ürünleri çizmeleri ve fatura altına şu kadar iade alındı bu tutar vergi iadesinde kullanılamaz kaşesi basmalı eğer faturayı müşteriye geri veriyorlarsa. Faturadaki ödenen tutar yerine kasada okuttukları tutarı iade etmeye kalkıyorlar. Bu bazen müşteri lehine bazen aleyhine oluyor.

 • Seda24 Ekim 2015

  Neden çok iade yapıyorsunuz diye hesap soramazsınız. Böyle bir iade olanağı tanımışsanız müşteriyi rencide edici davranışlarda bulunamazsınız. Müşteri kullanılmamış ve içinde defolu olmayan, orijinal ürünleriniz olan kutuları getirip iade etmek istediğinde ona neden iade ediyorsun diye sürekli soramazsınız, koşulsuz iade şartı getirmişseniz bunu hiçbir Tchibo çalışanının yapmaya hakkı yoktur.

 • Seda24 Ekim 2015

  Mağaza müdürünün hareketinden kaynaklı olarak ilgili makamlara şikayette bulunmadan buraya da yazmak istedim. Aynı gün konuyla ilgili üzüntümden dolayı migrenim tuttuğu için evde yatıp dinlenmek zorunda kaldım. Bu şekilde herhangi bir müşteriye davranmaya hiçbir Tchibo çalışanının hakkı yoktur, bunu belirtmek istiyorum. Tchiboda aynı fatura ile aynı ürünlerin iade edilip edilmemesi müşterinin sorunu değil, tchibonun kendi sorunudur. Sistemsel problemlerini ve mağazada kasada çalışanların yaptığı hatalardan, fatura karışıklıklarından müşteriyi sorumlu tutamazsınız. Müşteri satın aldığı ürünü kullanmamışsa 90 günlük iade hakkını kullanarak istediği mağazadan iade eder.

 • Seda24 Ekim 2015

  Şu anda iki mağazanız da beni yasaklı müşteri ilan etmiş. Sadece Dolphin mağazasına uğradığımda, diğer mağazanın bu müşteriden iade almayın, ürün satmayın diye kendilerine bilgi ilettiğini söylediler. Bu durumda Tchibodan aldığım ürünleri iade etmek veya değiştirmek için başka illere gitmem gerekiyor gibi saçma bir durum ortaya çıkıyor. Sürekli kargo firmalarına gidip iade etme şansım olmadığı için mağazalardan iade seçeneğini tercih ediyordum son aylarda. Kargo kuryeleri bulunduğum adrese rezervasyon ile gelmiyor çünkü, benim gitmem gerekiyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön