Deprem destek listelerine hızlı erişin!
T.C. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Seçkin sonucu yetersiz buldu

T.C. Cumhurbaşkanlığı T. C. Cumhurbaşkanlığı Fahiş Zam İsteyen Ev Sahibine Önlem Alsın!

6.685
Seçkin
Seçkin 20 Ocak 09:56

Ev sahibi fahiş kira zam oranı istiyor! 1 yıldır kiracısı olduğumuz ev sahibi ile kiranın seneyi devriyesinde karşılıklı anlaşarak %45 oranında bir zam gerçekleştirdik. Halbu ki yasal zam oranı %25. Buna rağmen 3. Kira ödemesinde ev sahibi asgari ücrete zam geldi diyerek yeniden zam istedi. Bu sefer ki zam oranı %100. Orta yolu bulmaya çalıştıysak da adam bir kuruş aşağısını kabul etmem diyor. Artık evimizde bile ne huzur kaldı ne de bu fiyatlarla yaşayacak halimiz. Zaten kontrat yapmıyor, faturaları da üzerimize vermiyor, kirayı elden teslim alıyor, her şey eski usul...

Devlete bildirme, bir kuruş vergi verme, ama zam istemeye gelince kiracının boğazına çok! Devletten vergi ödemeyen bu ev sahiplerine t. C. Cumhurbaşkanlığı bir çözüm bulmayacak mı? Sonuma kadar şikayetçi olup hakkımı savunacağım.

Benzer Şikayetler

profile
168
3 gün önce

T. C. Cumhurbaşkanlığı Ev Kira Zammı

Ben kiracıyım. 2022 yıl temmuzda 1750 TL'den 3 bin zam yaptı şu an benim elimde kontrat var. Temmuz ayında 6bin kira zammı istiyor. Küçük bebeğim var. 6 bini verirsen otur diyor vermezsen çık diyor. Bende şikayetçiyim. Lütfen bir çaresini bulun. Eşim asgari ücret çalışıyor.

profile
107
3 gün önce

T.C. Cumhurbaşkanlığı Fahiş Kira Fiyatları Yüzünden Kapıda Kalacağız

İnsan hiç kendi memleketinde kapıda kalır mı ya devletimiz yardım etmezse kalacağız küçücük bir ilçede yaşıyorum en fazla 2000 TL eve 5000 TL kira istemek nedir ya? Biri böyle istiyor diye diğerleri de aynısı yapıyor dünyanın boş evi var ama bu gidişle biz kapıda kalacağız bir şey yapın artık ne ol...

profile
368
3 gün önce

T. C. Cumhurbaşkanlığı Kiralıklardaki Fahiş Artış

Ankara'daki Kiralıklar nasıl bu kadar yükseldi, şikayet hattını aradım incelemeye aldık dediler 2 hafta oldu hala çok sıradan Pursaklar da 7 ile 12 arası insaf ya, bir maaş 8 küsur ev sahibi için mi çalışacak insanlar, bunu aşağıya çekmek için ne yapılacaksa artık yapılması lazım.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Figen
Figen
 

Çok haklısın. Bana da icra gönderip 1senelik vermemiş göstermiş. Oysaki elden istemiş, vergi gelir demişti. Güvendik.😭