Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Tatil.com ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Aykut sonuçtan çok memnun

Tatil.com Rezervasyon İptali Nedeniyle Para İadesi

648
Aykut
Aykut 13 Ekim 2022 00:31
Çözüldü
Aykut'un Teşekkür Mesajı
“CRM Grup bünyesinde faaliyetine devam eden ve eski şirketten kalan rezervasyon iptalleri sorununu çözen tatil.com ailesine teşekkür ederim.”

Rezervasyon tarihinde Marmara Kurumlar Vergi Dairesine kayıtlı 6630328407 vergi kimlik numaralı Özaltun Otelcilik Turizm ve Tic. A. Ş. Nin sahibi olduğu https://www.tatil.com üzerinden Balıkesir İli Ayvalık İlçesinde bulunan Karamela Otel'e 23.07.2021 - 25.07.2021 tarihleri arasında olmak üzere 6 kişi için 2 günlük rezervasyon yaptım. Rezervasyon sonrasında yetkili kişi tarafımı arayarak rezervasyonun onaylanması için 5.570,75 TL'nin ödenmesi gerektiğini, aksi halde iptal edileceğini bildirdi. Bende bunun üzerine Denizbank ® a. Ş.'den almış olduğum kredi kartı ile 30 Haziran tarihinde 5.570,75 TL'yi ödedim. Banka ekstresi ektedir. Ödeme sonrasında aynı gün tg-29001365 numaralı rezervasyonumun onayladığını tarafıma bildirildi. Temmuz ayın 15 veya 16'sında https://www.tatil.com un müşteri hizmetleri tarafından arandım. Bana ödemesini yapılan rezervasyonun yoğunluk nedeniyle otel tarafından onaylamadığı, aynı bölgede başka otel de bulunmadıklarını, bu sebeple para iadesi işlemin iptal edilerek para iadesi yapılacağını söylendi. Bende aynı bölgede otel arayışına girdim. Bayram tatili içinde olduğumuz için fiyatların 2 katına çıkmıştı. Arkadaş grubu ile tatil rotasını önceden belirlemiş olduğumuz için mecburen 23.07.2021 - 25.07.2021 tarihleri arası 6 kişi için Mola Cunda Otel ®'de rezervasyon yaptırdım ve toplam 9.600 TL ödemek zorunda kaldım.

Temmuz ayının 25 veya 26'sında kredi kartımı kontrol ettiğimde iade yapılmadığını gördüm. Bunun üzerine https://www.tatil.com un müşteri hizmetlerini aradım. Telefondaki yetkili bana iade talebinin oluşturmadığını, yeni bir iade talebi oluşturduğunu söyledi. 09 Ağustos yine aradım. Bu kez telefondaki yetkili para iadesi talebinin internet sitesinden gönderilmesi gerektiğini söyledi. 2 gün geçmesine rağmen iade yapılmayınca https://www.tatil.com üzerinde 11 Ağustos tarihinde iade talebinde bulundum. Üzerinden 20 gün geçmesine rağmen iade yapılmadı. Bende Sakarya İl Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı'na başvurdum. Başvurum kabul edildi. Hakem kararını icra takibine konu ettim. İcra takip bilgilerini şirketin mail adresine gönderdim. "Tüketici Hakem Heyeti iadeleri ile Resmi birimimiz ilgilenmektedir. Resmi birimine mailiniz iletildi." şeklinde cevap verdiler ama geri dönüş olmadı. Gelinen süreçte parayı iade almadan "Tatil.com" un satıldığını öğrendim. Tatil.com yeni sahibi şirketin ödeme ile ilgili bir çalışması var mıdır?

Aykut
Aykut20 Ekim 2022 13:29

CRM Grup bünyesinde faaliyetine devam eden ve eski şirketten kalan rezervasyon iptalleri sorununu çözen tatil.com ailesine teşekkür ederim.

Benzer Şikayetler

profile
765
24 Mart
profile
Burak'ın Teşekkür Mesajı
  • 11 Nisan 15:38

“Çağrı merkezi yetkilisi, problemimin çözümü konusunda Serkan bey'e teşekkür ederim.”

Tatil.com Para İade Problemi

İstanbul Pendik tatil.com satış ofisinden satın almış olduğum tatil'in ücret iadesi yaklaşık 3 yıldır yapılmadı. Çağrı merkezini aradığımda elimde her...

profile
342
22 Şubat
profile
Dilek'in Teşekkür Mesajı
  • 08 Mart 17:49

“Merhaba, teknik arıza olduğu için böyle bir durum yaşanmış. Özellikle bugün çözmek için tekrar tekrar arandım. Keşke herkes işiyle bu şekilde ilgilense. İlgilenen yetkililere teşekkür ederim.”

Tatil.com Hesap Silmek Kaldırmak

3 gündür tatil.com sitesinin müşteri hizmetlerini arayıp mail adresimi değiştirmek istediğimi eğer değişmiyorsa hesabımın silinmesini istediğimi söylü...

profile
51
31 Ocak

Tatil.com İptal Olan Tatilin Ücret İadesi

Türkiye'nin en popüler firmalarından olan Tatil.com'dan satın aldığım tatil covid19 nedeniyle iptal edilmişti. Ve ücretimi geri alamadım. Sürekli ertelenerek onaylandım. Telefon, mail ve bayiliklerden yanıt alamıyorum. Durumla ilgili geri dönüş rica ediyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

İsmail
İsmail
 

Aykut bey ödediğiniz tutarın tamamına kupon mı tanımlandı para iadesi mi aldınız