Tatilbudur'da Yurt Dışı Seyahat Sigortası Poliçe Bedeli Sorunu!

Eyup Eyup27 Şubat 16:35

ben 20.12.2019 tarihinde Tatilbudur.com’dan bir tur satın aldım. Satın aldığım turun ücreti 2 kişi için toplamda 1498€ şeklindeydi. Turla birlikte ekstra olarak satmakta oldukları Seyahat Sigortası (Kişi başı 15€, Toplam 30€) ve İptal Güvence Paketi (Kişi başı 25€, Toplam 50€) ürünlerini de satın aldım. Toplamda 10.511,98 TL ödeme yaptım.

İData firmasına gidip tur için gereken vize başvurusunu yaparken Tatilbudur.com’dan satın almış olduğum Sağlık Sigortasının geçerli bir sağlık sigortası olmadığını, çünkü minimum poliçe bedelinin 30000€ olması gerektiğini ve bu sağlık sigortası ile vize başvurusu yapamayacağım söylendi. Konu ile ilgili Tatilbudur.com’un müşteri hizmetlerine ulaşıp, satın almış olduğum seyahat sağlık sigortasının vize için geçerli olmadığını, sigorta için ödemiş olduğum 30€’yu bana iade etmeleri gerektiğini söyledim. Ses kayıtlarını dinlediklerini ve Sağlık Sigortası satın almadığımı iddia etmeye başladılar. Ben de kendilerine hakkımı yasal yollardan arayacağımı ve ses kayıtları dinlendikten sonra sağlık sigortası için ayrıca 30€ ödemiş olduğumu kanıtlayacağımı bildirdim. Bu konuyla ilgili Pendik Tüketici Hakem Heyetine yasal başvurumu yaptım, sorun çözülmezse Avukatımı da devreye sokarak bütün yasal haklarımı kullanacağımı ve ses kayıtlarının dinlenmesini sağlayacağımı buradan da firma yetkililerine bildiriyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Eyup 01 Nisan 15:30

Tatilbudur'dan satın almış olduğum 5 Nisan-12 Nisan İtalya turunu müşteri hizmetlerinden arayarak iptal ettiler. Ücret iadesi seçeneğini tercih etmeme rağmen ve 7-14 iş günü içerisinde ücret iadesi yapılacağı bildirilmesine rağmen henüz bir ücret iadesi alamadım. Bugün itibariyle 24 iş günü geçmiş olmasına rağmen ücret iadesi yapılmıyor ve müşteri hizmetlerini aradığımda hiçbir şekilde firma yetkililerine ulaşamıyorum. Firma yetkililerine buradan sesleniyorum, sorunun kısa bir süre içerisinde çözülmemesi halinde hakkımı avukatım aracılığıyla yasal yollardan arayacağımı kendilerine bildiriyorum.

Tatilbudur Logo Tatilbudur 02 Mart 09:14

Değerli Misafirimiz, Konu ile ilgili iletmiş olduğunuz görüşlerinize karşılık 27.02.2019 tarihinde yapmış olduğumuz görüşmelerimizde sizlere aktarılan kurumsal yanıtımızın geçerli olduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

Tatilbudur Logo Tatilbudur 27 Şubat 16:41

Değerli Misafirimiz, İletmiş olduğunuz konu değerlendirmeye alınmış olup, gerekli incelemeler yapılarak tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Öneri ve Talepleriniz için, [email protected] e-posta adresimizden veya 0216 531 14 60 numaralı Müşteri İlişkileri birimimiz üzerinden bizlere ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler