21 Ekim 2016
Yorum Yap
#6746152

Tatilbudur Mağdur Etti

Bu firmadan iki kişilik 1 Kasım 2016 kalkışlı Orta Avrupa turu satın aldık. Vize başvurumuz için gerekli otel, uçuş ve tur bilgilerini kendilerinden istedik. Verdikleri belgeler ile Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunduk. Biz bu başvuruyu bayramdan önce yaptık ve belgelerimiz 20 Eylül 2016 tarihinde konsolosluğa iletildi. Fakat hala sonuçlanmadı çünkü tur şirketi o tarihteki turu iptal edip bizi 6 ve 13 Kasım'daki başka bir tura yönlendirmek istedi. Konsolosluk ise verilen evrakların geçerli olmadığını gördüğü için bizim başvurumuzu sonuçlandırmıyor. Yani ben şu anda konsolosluk nezdinde yalancı, konumuna düştüm. Eğer bu iş hallolmazsa sonraki vize başvurularımı da etkileyecek. 2 kere tur şirketini aradım. Önce vize birimimiz konsoloslukla iletişime geçip bu işi halledecek dendi. İkincisinde ise ücret talep edildi. Sorun çözülmezse hukuki süreci başlatacağım.

Emre 3.577 Okunma

Cevaplar

  • Emre26 Ekim 2016

    Sizinle zaten aylardır tek bir adım yol alamadık. En sonunda uğradığımız zarar, 800 TL ve konsoloslukta kalan, büyük ihtimal red yiyecek bir vize başvurusu. Bundan sonra Tatilbudurdan tur alacak kişiler, bunları göze alsınlar. Verdikleri yanlış belgeler yüzünden tatilimiz yandı, vizemiz yandı. Ve bize hiçbir şekilde hiçbir konuda yardımcı olmadılar. Halbuki tek yapmaları gereken konsolosluğa atacakları bir mail idi. Bunun için kişi başı 120 Euro para istediler. Aylarca planladığı tatili berbat olsun istemeyenler, bu firmadan çöp bile almasın. Sizinle yaşadığım bu berbat süreci her platformda duyurmaya devam edeceğim. Kimse bizim durumumuza düşmesin. Yaşadığım maddi ve manevi kayıpların temini için de hukuki yollara başvuracağımdan emin olabilirsiniz.

  • Tatilbudur Temsilcisi24 Ekim 2016

    Değerli Misafirimiz, Konu ile ilgili iletmiş olduğunuz görüşlerinize karşılık, 24.10.2016 tarihinde yapmış olduğumuz görüşmelerimizde sizlere aktarılan kurumsal yanıtımızın geçerli olduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları