Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Tatilbudur Tüketiciye Yalan Söylüyor Ve Sözleşme Şartlarına Uymuyor

Muttalip
21 Haziran 19:23
1.343

tatilbudur.com üzerinden Ankara bölgesinde bir termal otel için bir haftalık rezervasyon yaptırdım. Fiyat diğer acentelerin fiyatlarına göre (4-5 bin tl) daha uygun olduğu için güncellenmemiş veya yanlış olabileceği düşüncesiyle farklı siteler üzerinden de denediğimde müsaitlik verdi. Rezervasyonumu ve ödememi yaptım. Ertesi gün tamamen kendi düşüncemle oteli aradım ve bir önceki gün rezervasyon yaptırdığımı ve teyit etmek istediğimi söylediğimde, sistemde göremediklerini ve acenteyle görüşmemi söylediler. Öyle yaptım. Tatilbudur çağrı merkezi (0850 333 3 333) rezervasyonumun kesinleştiğini ve ödemenin alındığını, herhangi bir sorun olmayacağını söyledi. Bunu otele ilettim. "Biraz bekleyelim, belki sisteme gün içinde düşer" dediler. Bekledik. 1 saat kadar sonra Tatilbudur'dan 0216 709 11 11 numarasından arandım. "Otelle iletişime geçtiklerini, yazılımsal bir hata yüzünden otelde müsaitlik olmadığı halde satış gerçekleştiği için iptal edeceklerini" söyledi. Ben de hem otelin kendi sitesinden hem de farklı acentelerin sitelerinden ilgili tarihleri kontrol ettiğimi ve hepsinin müsaitlik verdiğini, kendilerinin bunu fiyat yüzünden mi yaptıklarını sorduğumda bu sefer "evet yanlış fiyat verilmiş" dendi. Yani Tatilbudur kendi hatasının maliyetini yüklenmemek için önce alenen yalan söyledi, yalanını ortaya koyunca da hatanın telafisi namına (bana alakasız bir otel önermek dışında) herhangi bir şey yapmadı. Eğer bu otele üç küçük çocuğumla gitmeyecek olsaydım telefondaki hanımefendinin "iptal edeceğiz onaylıyor musunuz" sorusuna asla "evet" demezdim. Ama 3 küçük çocukla İstanbul'dan tatil için Kızılcahamam'a gidip bununla uğraşıp ailemin de canını sıkmak istemedim. Yoksa "karşılıklı satış sözleşmesi" ile bana satışı sabit hizmeti söke söke almasını bilirdim. Çünkü yerle ilgili hiçbir sorun yok, bir sürü müsait oda var. Tabi bütün hazırlıklarımız, harcamalarımız, çalışan bir insan olarak yaptığım bin türlü ayarlama her şey boşa gitti. Tatilbudur'u elbette uygun fiyat verdiği için ama %40'ı İş Girişim'e ait bir şirket olarak kurumsal bulduğum için de tercih etmiştim. (Kamu mesleğim gereği ulusal ve uluslararası yatırımları takip ederim) Kurumsallık konusunda fena yanıldım. Hata olur, bunu anlarım ama alenen yalan söylenmesi hem de kendi sorumluluğunu yalan söyleyerek tüketiciye yıkmak benim için Tatilbudur'u bitirdi. Konuyu hem Tüketici Hakem Heyeti hem de Turizm ve Ticaret Bakanlıkları nezdinde gerekli her türlü bildirim ve girişimle en üst düzeyde takip edeceğim.

profile
1 Destek
21 Haziran 19:28 (Şikayetten 4 dakika sonra)

Değerli Misafirimiz, İletmiş olduğunuz konu değerlendirmeye alınmış olup, gerekli incelemeler yapılarak tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Saygılarımızla. Tatilbudur.com / Müşteri İlişkileri Departmanı

02 Temmuz 14:42
Muttalip
03 Temmuz 12:25

Yapılan dönüş ciddiyetten ve benim maddi/manevi zararımı tazmin etmekten uzak, yapmış olmak için yapılmış bir dönüş. Ben sitenizden ödemesini yaparak rezerve ettirdiğim otele doğrudan gidebilirdim, kendi inisiyatifimle aramadan kalkıp gitseydim zararım daha büyük olacaktı ve demek ki ortada kalacaktım. Bana çözüm namına önerdiğiniz alternatif otel benim seçtiğim ve satın aldığım otelle aynı nitelikte değildi. Ben iş/tatil planımı vs bozamayacağım için, 24 saatten az kala beni soktuğunuz bu durum yüzünden yaklaşık +200 km daha uzağa, +9 bin tl fazla ödeyerek başka bir yere gitmek durumunda kaldım. Bana bir telefon edip, sonra da burada "sorunu çözdük" demenizin hiçbir karşılığı yok. Siz karşılıklı sözleşmenize riayet etmeyen, kendi hatasını müşterinin sırtına yüklemekten imtina etmeyen, kurumsallıkan uzak ve güvenilmez bir firmasınız.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Tatilbudur Parasını Aldığı Uçuş Biletlerini Oluşturmuyor

Turgay
16 Mayıs 20:12
763
Tatilbudur Parasını Aldığı Uçuş Biletlerini Oluşturmuyor
1

Tatilbudur.com Firması İle Tatile Gitmek Ne Kadar Zormuş

Müfit
10 Haziran 10:15
1.433
1

Tatilbudur Aldatıcı Reklam Ve Seyahat Taksit Kampanyası Hk.

Coşkun
05 Nisan 05:36
939
tatilbudur-aldatici-reklam-ve-seyahat-taksit-kampanyasi-hk-3.pdf
tatilbudur-aldatici-reklam-ve-seyahat-taksit-kampanyasi-hk-2.pdf
tatilbudur-aldatici-reklam-ve-seyahat-taksit-kampanyasi-hk-1.pdf
1

Tatilbudur Sitesi Üzerinden Alınan Tatilin Ödem Planı Mağduriyeti

Kürşat
13 Eylül 2023 13:43
611
1

Tatilbudur.com Onaysız/bilgimiz Dışı Rezervasyon İptali Yapmıştır.

Kenan
08 Eylül 2023 00:43
4.935
Tatilbudur.com Onaysız/bilgimiz Dışı Rezervasyon İptali Yapmıştır.
Tatilbudur.com Onaysız/bilgimiz Dışı Rezervasyon İptali Yapmıştır.
Benzer Şikayet Yaz