Tatilbudur 50 Gündür İade Edilmeyen Para

Erkan Erkan03 Haziran 12:09

04.01.2020 tarihinde Tatilbudur üzerinden bir iptal iade sigortası içeren 23-26 Mayıs 2020 tarihleri için bir tatil satın aldım. Malum koşullar nedeni ile tatilimize 40 gün süre kalana kadar bir işlem yaptıramadım. Fakat 14 Nisan 2020 tarihinde iptal ve iade işlemi istedim onlarda kabul edip paranın yatırılacağı bilgisini verdiler. Şu an itibari ile yaklaşık 50 günü geçti fakat iade halan yapılmadı. Bu arada taksit ödemelerim maalesef devam ediyor. Üstelik konaklama tarihlerinin bile üstünden 15 gün geçmiş olmasına rağmen. Telefonla bilgi almak istediğimizde daha Mart sonu ve Nisan başındaki iadelerin yapıldığı bize ne zaman sıra geleceği belirsiz olduğunu söylüyorlar. Sözleşmemize göre 14 gün içerisinde ödemek zorunda oldukları halde. Bu zor süreçte insanların ekonomik açıdan zorlandığı halde halen paramızı iade etmedikleri gibi taksitlerimizi de ödemeye devam ediyoruz. Bir an önce iadenin tarafıma yapılmasını otomatik mesajla saçma sapan bir geri dönüş yapılmamasını talep ediyorum.

Cevaplar

profile-icon Erkan 6 gün önce

Bugün 02/07/2020 iptal işlemini yaptıralı tam 80 gün oldu paramı hala ödemediler. Hatta tatil tarihinden bile 40 günü geçti cevap vermeyi bırakın telefonları dahi açmıyorlar. E-mail Lara zaten dönmüyorlar. Bunları Turizm Bakanlığına şikayet edip acentelik yetkilerinin elinden alınması için herkes ıslak imzalı mektuplarını göndersin lütfen. Hatta CİMER e bile şikayet edebilirsiniz.

profile-icon Erkan 08 Haziran 11:29

Umarım herkes bu şirketi şikayet eder Bakanlık tarafından mutlaka bir yaptırım uygulanacaktır. Bu şekilde haksız hukuksuz aylarca yapılmayan para iadelerinin sebebi yok. Adamlar durumu fırsata çeviriyor. Arayıp ulaşamıyorsunuz bile, bundan sonra kimse tercih etmezse akılları başlarına gelir umarım. Ben kendi adıma bir daha kesinlikle ve kesinlikle tercih etmeyeceğim.

profile-icon Erkan 05 Haziran 15:33

Buradan tüm benim gibi mağdurlara sesleniyorum bu şirketlerin aklını başına alması için sizde Turizm Bakanlığının Seyahat Acenteleri Daire Başkanlığı na ıslak imzalı şikayetlerinizi bildirebilirsiniz ben öyle yaptım. Aderesi: İsmet İnönü Bulvarı no...:32 06100 Emek/ Anakara İnşallah herkes yaparsa bunlara bir yaptırım uygulanır.

Tatilbudur Logo Tatilbudur 03 Haziran 12:35

Değerli Misafirimiz, Konu ile ilgili iletmiş olduğunuz görüşlerinize karşılık, yapmış olduğumuz görüşmelerimizde sizlere aktarılan kurumsal yanıtımızın geçerli olduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Serkan 04 Haziran 09:58  

    Kredi kartı harcama itirazında bulunun. Hizmet alımı olmadı şeklinde paranızı bunlar mutlaka verir ama banka daha önce verebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler