Tatilbudur 40 Gündür Para İademiz Yapılmıyor

Hatice Hatice2 hafta önce

Kasım 2019'da erken rezervasyon ile Tatilbudur adlı tur şirketinden o günün kuru ile 1350 euro'ya (9750 TL) 21. Haziran 2020 İstanbul çıkışlı 3 kişi, 7 gün 8 gece İtalya turu satın aldık. 19.05.2020'de müşteri temsilcisi ile yaptığımız telefon görüşmesi sonucunda turun büyük ihtimalle gerçekleşmeyeceğini öğrenerek turumuzu iptal ettik. (zaten tur gerçekleşmedi) Bize en geç 14 gün içinde para iadesi yapılacağı söylenmişti, ancak 40 günden fazla bir süre oldu ve tarafımıza herhangi bir iade yapılmadı.

Zaten o günün euro kuru üzerinden 8 ay önceden yatırdığımız parayı aynı miktar tl olarak ödeyeceğini belirten tur şirketinin halen ödeme yapmaması bir Yana tarafımıza hiçbir açıklama da yapmamış olmasını kabul edemiyor ve İş Bankası gibi bir kurumun adını kullanarak güvence veren bu turu Tüketici Mahkemesi'ne şikayet etmeye karar vermiş bulunduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Cevaplar

profile-icon Hatice 1 hafta önce

Tatilbudur.com müşteri temsilcisi arayarak İtalya'ya direkt uçuş yasakları tamamen kalktıktan sonraki 60 gün içinde yurt dışı tur ücretlerinin iadelerine başlayacaklarını belirtti ve diğer firmaların neden böyle bir uygulama yapmadıkları konusuna bir açıklama getiremedi. Yurtiçi ve yurt dışı uçuşlar iptal olduktan sonra tüm havayolları bilet paralarını iade etmiş iken sadece Tatilbudur'un havayollarından bilet paralarını iade alamamış olması mümkün müdür? Bilemedim. Bu durumda paramız TL'ye çevrilmiş olarak bilinmez bir süre blokajda kalacak demektir, ben tatilbudurla çalışan havayollarının diğer turlara bilet parası iade edip Tatilbudur'a iade yapmadığına nedense ikna olamadım ve müşteri temsilcileri "havayolları bize paramızı geri ödemediğinden biz de size ödeme yapamıyoruz" şeklinde açıklamada bulunduklarından ilgili havayolu şirketlerine de cevap hakkı doğduğunu düşünmekteyim.

Tatilbudur Logo Tatilbudur 1 hafta önce

Değerli Misafirimiz, Konu ile ilgili iletmiş olduğunuz görüşlerinize karşılık, 30.06.2020 tarihinde yapmış olduğumuz görüşmelerimizde sizlere aktarılan kurumsal yanıtımızın geçerli olduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler