22 Kasım
#13028460

Tatilbudur 4 Gün 2 Gece Belgrad Turu Fiyaskosu

17-20 Kasım tarihleri arasında Tatilbudur.com adlı tur şirketinden 2 kişilik Belgrad turu satın aldık. Turun başlama gününden 1 gün önce şirket tarafından aranarak 10.30 olan uçuş saatimizin 16.45 olarak değiştiğini ve rehberimizin bizi Sırbistan da havalimanında karşılayacağını öğrendik. İngilizce bildiğimiz için ülkeye girişte sorun yaşamayacağımızı umarak kendimiz hiç tur yokmuş gibi uçağımıza bindik ve Sırbistan'a ulaştık. Bavullarımızı aldıktan sonra rehberimiz bizi karşıladı. Kendisi sırptı ancak Türkçe biliyordu.


Belgrada ulaştığımızda saat Belgrad saatine göre 17.00'dı. Dolayısıyla hava kararmıştı. Rehberimizle ve bizimle birlikte aynı turu satın alan 10 kişiyle aracımıza binerek akşam panoramik şehir turuna başladık. Akşam olduğu için bir de üstüne aracın camları siyah olduğu için hiçbir şey göremeden şehir merkezine ulaştık. Merkezde 45 dakika şehrin sokaklarında ve kalemegdan bölgesinde rehber eşliğinde dolaştık. Bu bölgeye daha önce seyahat edenler karanlıkta kalemegdan da hiçbir şey göremeyeceklerini bilirler. Rehberimiz bizi gezdirirken sürekli siz yarın gelirsiniz, siz kendiniz gündüz gezersiniz, siz harita alırsınız gibi ibareler kullandı. Serbest zamanın ardından otel yolunda rehberimize tur programındaki ekstra turlara katılmak istediğimizi belirttik ancak kendisi bu turların yeterli kişi sayısı olmadığı için yapılamayacağını ifade etti. Kendiniz gidersiniz dedi. 10 kişilik bir tur grubunda en az 5-6 kişinin turlara katılması gerektiğini söyledi. Biz 5 kişilik bir grup oluşturduğumuz halde kendisi ekstra turu organize etmedi. Biz 3 yıldızlı oteli tercih etmiştik.


Otel yolunda bu otelin sadece akşam yemeksiz değil aynı zamanda şehirden 25 dakika kadar uzak olduğunu da öğrendik ve otelimizi fark ödeyerek sunulan diğer yakın otelle değiştirmek istedik ancak rehberimiz bizden kişi başı 250 euro talep etti dolayısıyla vazgeçtik. Otele ulaştığımızda rehber check-in yapmamızı bile beklemeden havalimanına gideceğiniz gün görüşürüz diyerek otelden ayrıldı. Ertesi sabah otel kahvaltısında 3 adet haşlanmış yumurta aldık ve soyduğumuzda bu 3 yumurta da simsiyah çıktı. Dayanamayıp ekstra ödeyerek kendi bulduğumuz başka bir otele geçtik ve 4 gün boyunca şehri kendi imkanlarımızla dolaştık. Tatilbudur.com şirketini arayıp mağduriyetimizi bildirdiğimizde ise biz suçlu bulunduk ve ilk defa birinin şikayet ettiğini dile getirdiler. Bu tura 2 kişi yaklaşık 3000 TL ödedik ancak maalesef tur adına yapılan hiçbir şey yoktu. Üstelik şehirde İngilizce bilmesek mahvolmuştuk.

Şule Şule 2.567 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Şule22 Kasım

    Tatilbudur.com müşteri ilişkileri tarafından 20.11.2019 ve 22.11.2019 tarihlerinde yukarıda belirttiğim şikayetler doğrultusunda arandık. Ancak yine yukarıda belirttiğim gibi havanın kararmasının sorumlusunun şirket olmadığı ve tur rehberinin oteller ve turlar konusunda deneyimli olduğu ve turları yapmama hakkına sahip olduğu, bu turu sürekli yaptıklarını ve ilk defa böyle bir şikayet aldıkları tarafımıza iletildi. Müşteri temsilcisi Belgrad turu esnasında bizlere sergilediği çözümsüz tutumun aynısını yine bugün telefonda sergiledi ve bizi hatalı çıkarmaya çalıştı. Yapılan görüşmeler doğrultusunda herhangi bir hizmet alamadığımız için tatilbudur.com vasıtasıyla yeniden herhangi bir yurt dışı tur programına katılmaya gerek olmadığını düşünüyoruz. Tatilbudur.com a destekleri için teşekkür ediyoruz.

  • Tatilbudur Temsilcisi22 Kasım

    Değerli Misafirimiz, Konu ile ilgili iletmiş olduğunuz görüşlerinize karşılık, 22.11.2019 tarihinde yapmış olduğumuz görüşmelerimizde sizlere aktarılan kurumsal yanıtımızın geçerli olduğunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

  • Tatilbudur Temsilcisi22 Kasım

    Değerli Misafirimiz, İletmiş olduğunuz konu değerlendirmeye alınmış olup, gerekli incelemeler yapılarak tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. Öneri ve Talepleriniz için, [email protected] e-posta adresimizden veya 0216 531 14 60 numaralı Müşteri İlişkileri birimimiz üzerinden bizlere ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla. Tatilbudur.Com Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları