10 Eylül 2018
#10841734

Bursa Taşır Nakliyat Mağdur Etti!

28.08.2018 tarihinde Bursa Nilüfer'den Sivas merkeze nakliye talebim oldu. Yaptığımız sözleşmede net 2600 lira olarak anlaştığımız ücret;
-eşyalarımı sigortalı bir şekilde adresimden kendileri alıp paketleyip diğer adresime getirip kurulumu üzerine idi. Eşyalar adresimden alındıktan sonra direk evime getirmesi gerekiyordu. Ancak eşyaları almaya sözleşmede belirttiğimiz saat olan 08.30'da gelmemişlerdir. Öğle saatlerinde gelmişlerdir. Eşyaları aldıktan sonra direk adresimize gelmeleri gereken eşyalar 2 buçuk gün boyunca gelmemiştir. Aradığımızda ise sürekli araçlarının Kayseri'de Niğde'de olduklarını beyan etmişlerdir. Ayrıca getirdiği eşyaları indirip içeriye kurması gerekirken indirip içeri kurmamış kapıya getirip bırakmış ve eşyaları getiren işçileri ve kamyon şoförünü de mağdur etmiştir.


Söz konusu firma mesaj yoluyla da hakaretler etmiş ve eşyaları indirmedikleri gibi alaycı bir üslupla kendimizin indirmesi gerektiğini söylemiştir. Getirdikleri eşyalarda ise bir sürü kırık oluşmuştur. 60 yaşındaki belinde fıtık olan bir insana koskoca bir evin eşyalarını taşıtan bu zihniyet hiç yüzü kızarmadan ''taşı bakalım koçum'' şeklinde söylemlerde bulunmuştur. Esnaflık etik ahlakına uymayan bu davranışlar kesinlikle cezasız kalmamalıdır.


Söz konusu firma;
-Anlaşılan fiyatı son gün değiştirerek size başka bir şans bırakmayarak ekstra ücret koparmaya çalışmıştır.
-Sabah saat 08:30 da gelmesi gerekirken öğlen saatlerinde gelmiştir.
-Daha eşyalar taşınmadan verilen 1000 lira kaporanın üzerine bütün ücreti talep etmiştir.
-Eşyalar söz verdikleri gibi tek bir araca yüklenmemiş bir araca 3 ayrı evin eşyaları yüklenmiştir.
-Eşyaları söz verdikleri gibi ambalajlamadılar.
-Eşyaların bir çoğu kırık geldi.
-Ayrıca sözleşmede belirtildiği gibi getirip evin içine kurmaları gerekirken getirip kapıya kamyonla bırakmışlardır.
-Telefonda hakaretlerde bulunmuşlardır.
-gevşek, taşı bakalım kolay gelsin hadi koçum taşı gibi ifadeleri kullanmıştır. 60 yaşında belinde fıtık olan bir insana taşıttığı gibi saygısızlıkla bu ifadeleri kullanmıştır.
-Gönderdiği işçiler 60 yaşında bir insanı darp etmiştir.
Söz konusu firma esnaflık etik ahlakını çiğnediği gibi.Taşır Nakliyat isimli bu şirketin fotoğrafını adres bilgilerini ve yaşadığımız sorunların yaptığı hakaretlerin fotoğraflarını buradan paylaşacağım. Sözleşme ve kırıkların fotoğrafları ek şikayette yayınlanacaktır.
Http://www.evdenevenakliyatbursa.com,Taşır Nakliyat.

Taha Taha 1.376 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları