Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Tarcanlar Tuning Ekspertiz ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ümit sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
1 Destekçi
  17 Yorum

Kartal Pendik  Tarcanlar Tuning Ekspertiz

37.075
Ümit
Ümit 03 Temmuz 2022 13:09

Satın almayı düşündüğüm 2010 model 4x4 aracı ekspertize sokmak için, 02.07.2022 tarihinde, E5 Kartal Pendik arasındaki Tarcanlar Tuning Oto Ekspertize araç sahibi ile birlikte gittim. Burada ücretin 2000 TL olduğu ve kredi kartı geçmediği söylendi. Nakit olarak 2000 TL'yi ödedim. Araç sahibi de bu arada araçta bulunan kendi bildiği hataları (Yağ kaçakları, rot başındaki arızayı, kaportadaki işlemli ve boyalı yerleri vb...) ve aracın motorunun orijinalde 2,5 olduğu ancak daha sonra 2,0 daha üstün özellikli bir motor takıldığını söyledi. Ödemeyi yapar yapmaz araç ekspertiz alanına alındı ve 1-2 kişi kaportaya baktı, daha sonra araç lifte kaldırıldı ve 3-4 kişi ellerine küçük fenerler alarak yağ kaçağı ve ön takım vb... Güç aktarma organlarını kontrol etti. Bu arada araçta 3 adet uyarı lambası yandı. Araç sahibi bu uyarıların daha önce olmadığını ve belki kontroller yaparken bir yerlere dokunmuş olabilirsiniz diye silmelerini istedi. Bir çalışan geldi ve uyarıları sildiğini ama tekrar uyarı geldiğini söyledi. Araç sahibi uyarıyı nasıl sildiniz tekrar silin dedi. O çalışan uyarıyı silmeyi denedi ama silemedi. Araç sahibi bunun üzerine, sizin cihazınız bu araca uygun değil o nedenle silemiyorsunuz dedi, çalışanlar sorun araçta dediler, ancak daha sonra araç sahibinin aracında sorun olmadığında ısrar etmesi nedeniyle, başka bir cihaz bulup getirdiler ve o cihaz uyarıları sildi ve araç tekrar uyarı vermedi. Daha sonra da bir kişi araca beni ve araç sahibini de alarak ekspertiz alanının dışında mahalle arasında aracı test sürüşüne çıkardı. Sonra ekspertizin bittiği ve rapor hazırlanacağı söylendi. Ben de kendilerine motorun durumunu öğrenmek istediğimi, ancak sıradan bir tamircinin yaptığı kontrollerden daha fazla bir işlem yapılmadığını, aracın cihaza bağlanıp motor testinin (dyno) yapılmadığını söyledim. Araçta yağ kaçakları olduğu, ikaz lambası yandığı ve rot başında boşluk olduğu vb... Hatalı durumlar nedeniyle aracın motor testine alınmayacağını söylediler. Motorda bir problem olursa sorumluluk kabul etmeyiz dediler. Bunun üzerine araç sahibi sorumluluğu alıyorum dedi. İmzalı beyan verebilir misiniz dediler, araç sahibi de imzalı beyan vereceğim alın teste dedi. Ancak birkaç dakika sonra genel merkeze sorduklarını ve bu şekilde aracı motor testin alamayacakları söylendi.

Ümit
Ümit06 Temmuz 2022 19:09

Tarcanlar Ekspertiz den insan kaynaklarından üç defa arandım, ilk aradıklarında beni suçlayıcı konuştular, daha sonraki aramalarda insan kaynakları daha ılımlı konuştu. Sonra Tarcanlar Ekspertiz in sahibi olduğunu söyleyen biri aradı, beni yalancılıkla suçladı ve neredeyse telefonda beni hiç dinlemeden kendi arkadaşlarının söylediklerine göre yorumlar yaptı. Kişisel bilgi ve verileri paylaşmanın kanunen yasak olmasına rağmen, araçtaki motor değişimini ihbar edeceğinden, aracın motorunun bitik olduğundan falan bahsetti. Ben de aracın bana ait olmadığını, sadece aracı almak için motor durumunu merak ettiğimi kendisine anlattım. Söylediklerini de kaydettiğimi belirttim. Daha sonra dinlemeden kavgacı bir tavırla bir şeyler daha söyleyip, telefonu kapattı. Daha sonra öğrendiğime göre, araç sahibi kaputun ucunda boya var denen yer için bu kişinin yanına gitmiş ve boya olmadığı kadosandaki başka bir tarcanlar ekspertizde netleşmiş. Yani boya dedikleri de boya değilmiş. Bu arada beni 3 defa arayan insan kaynakları nedense hala bir cevap dönmedi. Yani nereden tutsanız elinizde kalıyor.

  • profile
1 Destekçi
  17 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
675
1 hafta önce

Tarcanlar Tuning Ekspertiz Hikayeciler Yeni Reklamlar Üretiyorlar

Aracımı tarcanlara getirdim. Arabada olmayan hata boyaları boyalı olarak belirtti. Bir yanı komple sök tak olarak belirtti. Uyuz olup bir başka expere götürdüm. İki Exper raporu da elimde aracım tarcanların experiyle alakası yoktur söyledikleri kelime de gözüyle görmüşler.

profile
8.845
03 Ocak

Tarcanlar Tuning Ekspertiz Popüler Kültür Vakası

Yine bir popüler kültür vakası tüm sosyal medyada karşıma çıktı ben de ilk aracımı alacağım için güvenerek gittim fakat masrafsız olduğunu iddia ettikleri araç beni sanayiden çıkmaz etti keşke reklamları kadar yaptıkları işte iyi olsaydı diyecek söz bulamıyorum

  • profile
1 Destekçi
  9 Yorum
profile
14.413
26 Aralık 2022

Tarcanlar Tuning Ekspertiz Araç Ekspertiz Raporu

Aracıma Bursa dışından bir alıcı çıktı ve gelmeden önce ekspere sokmak istedi aracı. Benden Bursa Osmangazi’de olan tarcanlar oto ekspertize götürmemi rica etti. (eksperden görsellerini ve bilgiyi telefon ile almak suretiyle) ben de ricasını yerine getirdim. Öncesinde de alıcı kişi ile konuşmamızda ...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

17 Yorum

Ümit
Ümit
 

Telefonda konuşurken de dinlemeden konuştunuz, yazarken de aynı tavrı sürdürüyorsunuz. Ben alıcıyım. Onu bile anlamadan motoru değiştirmişsiniz diye yazıyorsun. Motorun performansını öğrenip almaya, ya da almamaya karar verecektim. Yazdıklarınız işi biraz bilen tüm ustalarca bulunabilecek şeyler. Bu da en fazla 500 TL dir. Ekspertiz istasyonuna gelen araç mahalle arasında test mi edilir. Testi yapan arkadaş direksiyonun altındaki düğmenin neye yaradığını bize soruyor. Beyne bağladığınız cihazın biri arıza lambasının neden yandığını bile görmüyor, araç sahibinin itirazı üzerine başka cihaz bulup sorunu çözüyorsunuz. 2010 model araçta en çok neyi merak edersiniz. Ben motorun performansını merak ederim. 2000TL almanıza rağmen bu sorunun yanıtını bana vermediniz. Para iade konusunda; benim ısrarım sonucu 300 TL iade edelim dendi. Aracı bu şekilde motor testine alamayacak mısın, bir çalışanınız gelir ve biz şu aşamaları yaptık, şu aşamaları yapamıyoruz, diğer kısım iade edilecektir dense sorun zaten çözülecekti.

Serhat
Serhat
 

Oradaki çalışanlar dağda inmiş gibi davranıyorlar, bilmeyenler gidip görebilirsiniz bir şeye itiraz edin hemen size ithamlarda bulunuyorlar, bence gidilmemesi gereken bir yer

Sami
Sami
 

Araç sorunlu hala istediğimi alamadım diyorsunuz araçta bir sürü sorun var dyno yapılsa elimizde kalacak. Araç ayakta zor duruyor. Sizin amacınız fazla kusur çıkartıp aracı ucuza almaktı. Size kusurları yapın halledin biz ücretsiz tekrar testi yapacağız dedik. Ve size 300 TL ücreti geri iade ettik. Araç sahibi aradı ertesi gün. Ben aracı satamadım ekspertiz ücretimi istiyorum dedi. Burda bir yalan var siz ben ödedim diyorsunuz. Satıcı ben ödedim diyor. Amacınız para ise yarın Kartal şubesini arayın paranızı iade etsin. Ben hayatımda böyle bir yüz kızartıcı eğitimci görmedim. Yani okumakla adam olunmuyormuş onu da görmüş olduk.

Sami
Sami
 
Kartal Pendik  Tarcanlar Tuning Ekspertiz
videoplayer-icon
Kartal Pendik  Tarcanlar Tuning Ekspertiz
videoplayer-icon

Yalan üstüne yalanlar yaşınızda utanmalısınız. 300 TL iade etmemizin sebebi sorunlu aracınızda dyno testi yapmadığımız içindi. Kadosan boya yok demedi. Burda lokal gözüküyor pasta yapılsa daha iyi. Sonra baktığımızda lokal boya mevcut. Videosunu atacağım. Araçtaki sorunları yazayım 1) yağ kaçakları. Ön takım kötü 2) motor şanzıman tesisatı tamirli tadilat yapılmış 3) km beyinde 137.000km ekranda 200.000 km ( beyin değişmiş ) 4) şanzımanda vurma var (silkeleme) revizyon ve yağ kaçağı 5) turbo yağ kaçağı, klima boruları montaj 6) araçta tekleme mevcut buji bobin vb... Gibi 7) amortisör patlak, fren vakum Merkezi patlak (frenler kontrol ) 8) aracın motor değişmiş ( 2,500 CC den 2.000 CC düşürülmüş ) 9) triger kapağı kırık. Rot ayarı gerekli 10) aks körükleri değişecek. Direksiyon kutusu boşluk

Ümit
Ümit
 

Kamera kaydınıza bakabilirsiniz, ya da parayı alan arkadaşa sorabilirsiniz parayı kim ödemiş görürsünüz. Kredi kartı geçmiyormuş, benim de yanımda 1950 TL çıktı, 50 TL de araç sahibi verdi.

Musa
Musa
 

Bu kadar sorunlu bir aracı almak istersen olacağı budur. Motor değişmesi kanunen suç. Motor hacmi büyütülür fakat küçültülemez. Araç bağlanır kanunen

Mücahit
Mücahit
 

Esnaflıkları sıfır. Şovdan ibaretler başka bir şey değil...

Ufuk
Ufuk
 

Yorumlarını okuduğumda sen Ümit denen kişinin kadrolu şakşakcısısın çok belli :)

Musa
Musa
 

Adamlar işini yapıyor sizin gibi yalancıların zaten hoşuna gitmez böyle işini düzgün yapmaları.

Ümit
Ümit
 

Ben diyorum araç ekspertiz istasyonundaki hiçbir cihaza bağlanmadı. Sıradan bir tamircinin yaptığı şekilde, gözle kontrol edildi. Sadece boya kalınlığı için cebe dahi girebilen, hemen hemen her tamircide bulunan boya kalınlığı ölçüm cihazı kullanıldı. Adamlar diyor ki daha ne yapılsın. Daha bir şey yapamıyorsanız, baştan şartları belirtirsiniz, ya da o tamircilerin yaptığı gibi 250 -300 TL gibi bir rakam alırsınız. 2000 TL alıp sonrada kavga çıkarmaya çalıştı vb... Sokak ağzıyla konuşup adam tehdit etmeye kalkmazsınız. Ayrıca kaputta boya var dediğiniz yeri de araç sahibi ile daha sonra iddialaşıp başka bir ekspertizde kontrol ettirmişsiniz ve yaptığınız tespit te yanlış çıkmış. Daha ne diyeyim. Kendi arkadaşlarınıza yorum yazdırıp, beni itibarsızlaştırmaya çalışacağınıza, en azından kaputtaki boya var deyip, boyasız çıktığı için özür dileyebilirdiniz. Ayrıca o gün ben, bu parayı hak etmediğinizi söylediğimde 300 TL vermeyi teklif ettiniz. Asıl sizin yaptığınız kısmın değeri 300 TL idi.

Sami
Sami
 

Aracınıza bakmadan size nasıl şartları söyleyebiliriz. Size 300 TL yapmadığımız işin parasını iade ettik. Siz orada bile hakaret ettiniz. Yok sizin hakkınız 300 TL gibi sanki sadaka veriyorsunuz. 1,5 saat aracınızla uğraşıldı. Raporu attım ama sistem yüklemedi her kusuru bir bir yazdım. Araç bu kadar kusurlarla dyno ya alınsa motor şanzıman yer. Israrla alın diyorsunuz. Bir de yalan üstüne yalanlar yaşınızdan bari utanın. Yaptığımız emeğe saygı duyun. (Bununla ilgili video çekip yayınlayacağım )

Sami
Sami
 

11) motor takozlarında boşluk, ön takım kötü, akslarda boşluk 12) klima kötü, şafta boşluk, motor üst kapağı montaj. 13) trim plastikleri montaj Şimdi yorumu okuyanlar bu kadar sorunlu bir aracı ben dyno ya nasıl alayım? 1,5 saat araçla test yapıldı. Yok ben istediğimi alamadım. Sanayideki usta daha iyi, parayı haketmediniz, sizler başarısızsınız, gibi hakaretler. Ben zaten bunları biliyordum. Başka şeyler bulun diyorsunuz. Daha ne bulalım araç bitmiş okeye dönüyor. Siz mesleğime hakaret ettiniz. Size sorunları giderin gelin dyno yapalım dedik. Siz yok ben istediğimi muameleyi göremedim deyip durdunuz. Hep derim Allah müşterilerinde hayırlısını versin. Siz fazla kusur çıkartıp aracı daha da ucuza almak istediniz! Satıcı ayrı bir olay ekspertiz ücretini ödememiş benim ekspertiz paramı verin diyor. Siz alıcı satıcı bizleri in sabrını mı zorlamaya geldiniz. Müşteri her zaman haklıdır fakat bizlerde insanız.

Mustafa
Mustafa
 

Kendin diyorsun araçta sorunlar var diye gidip sorunları da tescil ettirmişsin. Sen sorunları okuduğundan emin misin. Bu kadar sorunlu mekanik raporu görmek imkansız gibi. Arıza araçta mi sende mi adamlar daha ne yazsın ben okurken 10 dakikamı aldı komedi gibi bu insanlar. Bu sorunlarla aracı yüke bindirerek adamlara bela mi olmaya çalışıyorsunuz. Hem suça ortak ol kanunsuz aracı almaya çalış hem de burda şikayet yaz. Bostan yere zaman kaybısınız. Aslında bırakacaksın aracı aldırıp şikayet edeceksin böyle adamı ne gülerim ama 🤣

Mücahit
Mücahit
 

Bunların kadrolu şakşakcısımısın sen

Sami
Sami
 

Bize diyorsunuz ki araç sahibi kusurları söyledi bize. Bizde aynı kusurları söyledik 2 parça ekstra boya çıktı. Mekanik sorunlar çıktı. Siz bunları biliyorduk dediniz. Biliyorsunuz evet ama olmayan kusurlarımı çıkaralım. Başka olmayan kusur yok. Bize ısrarla kusur bulun deyip durdunuz. Zaten mekanik bir sürü kusur vardı. Söyledik. Bize ben başka bir şeyler bekliyoruz ne bekliyoruz araçtan başka araç çıkmasını mı? Ben hayatımda ilk defa böyle bir alıcı satıcı gördüm. Sanki bizleri denemeye gelmiş. Zorla kavga çıkarmaya. Biz elimizden geleni yaptık. Araç zaten zor duruyordu ayakta.

Sami
Sami
 

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Alacak olduğunuz araçta bir sürü sorunlar var. Her ayrıntı detayla size rapor edildi. Siz ısrarla başka yok mu diye beklenti içindeydiniz. Acaba ne bekliyordunuz her kusur söylendi. Araç bildiğiniz mekanik bir sürü kusuru var hala ben tatmin olamadım diyorsunuz. Be yapalım siz tatmin olmanız için (raporları resim olarak atıyoruz) ayrıca 2.500cc motor olan aracı 2.000 CC düşürmeniz kanunen yasak ve suçtur. Size çalışan arkadaşlar araçta mekanik sorunlar olduğunu dynoya alınırsa sorun yaşanır diye söylendiler. Sonra araç dynoda motor şanzıman yerse ne olacak. Israrla dyno yapın yapın diye bunalttınız çalışanları. Amacınız aracı bozdurup bize mi yaptırmak

Emrah
Emrah
 

Üsluba bak. Nezakette balatayla yarışılır.