Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu)

76Şikayet
3
Şikayet Yaz
Şikayetler
263 Şikayet
  • Çözülen
  • Videolu
  • Fotoğraflı
TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu)
3
  • Çözülen
  • Videolu
  • Fotoğraflı

TAPDK (Tütün Ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) Hatalı Ürün

profile
1 hafta önce
29

19.9.2023 tarihinde aldığım captain Black brown markasının sahte olduğundan şüpheleniyorum. Barkod sorgulatıyorum sistemde hata var. Distribütörün sitesi yok. Kimle muhatap olacağız 100₺ bu, duman bile çıkmıyor içtiğimde. Daha önceden bir çok kez aldığım bir ürün.

TAPDK (Tütün Ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) Haksız Kazanç Sağlamak

profile
3 hafta önce
25

04.09.2023 günü sigara almak için İzmir Gaziemir gazikent Mahallesi 80. İnci sokak üzerinde bulunan Akkılıç tekel bayi isimli iş yerine sigara almak için gittim, ancak benim içtiğim sigaradan iki adet almak istedim, büfe işletmecisi yeterince sigarasının olduğunu zam geleceği için 1 adet alabileceği...

1

TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) Sigara Erken Zam

profile
3 hafta önce
321

5 Eylül itibariyle geçerli olacak sigara zammı 4 Eylül itibariyle Coşkun market manav tarafından 48 TL'ye zamlı fiyattan 3 paket dalgınlığım sonucu satın alınmaya mecbur bırakıldım. Kredi kartı ile işlem yaptığım için söylediği tutara dikkat etmedim paket başına komisyon ücreti de alınmıştır. Gereği...

TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) Parliament Sigara Hakkında

profile
18 Ağustos
27

Köy yerinde son paket sigaramdı, hepsi aynı tütün doldurma gibi yarı boş ezik. Ateş düşüyor, sürekli kalite iyice düştü, böyle bir firmaya yakışmıyor. Adı ne kısa parlement daha son oldu. Benim için daha bu marka içilmez ve çevreme içirmem, çünkü paraya yazık, normal tütünde farkı yoktur.

TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) Parliament Sigara Hakkında

TAPDK Fahiş Ürün Fiyatı

profile
09 Ağustos
28

Antalya Manavgat Alibey Club Otel'de bulunan market kısmında gerçek fiyatı 45 TL olan Winston slim gray sigarasının 75 TL'ye satışının yapılması. Acil denetlenmesi gereken bir alan olduğundan bunun denetiminin yapılması elzemdir. Her sene tatillerde karşılaşılan bir durumdur.

TAPDK Yiğit Büfe Gece Vakti Alkol Satışı

profile
01 Ağustos
241

Yiğit büfede akşam olmasına rağmen alkol satışı bulunmakta gece vakti Türklere de Afganlara da alkol satıyorlar. İnsanlar yan yan çıkıyor. Tekelden çocuğumuz yan yan yürüyen gece insanların yanlarına mı gönderelim? Alt taki büfeden bir ekmek içecek al desek gidemeyecek. (Yiğit büfe Tekirdağ/Çorlu sa...

TAPDK Tütün Ürünleri Kalitesiz

profile
01 Ağustos
255

Tekel tutun ürünleri bozdular 45 TL para verip değişik bir şey içiyorum madem fiyatı bu kadar yüksek yapıyorsunuz. Tütünü bu kadar kalitesiz yapmayın. Para veriyoruz diye bu kadar da olmaz ya iki aya bir zam iki aya bir zam ben bu parayı veriyorsam kalite ararım kalite bu kadar da olmaz ayıp ya

TAPDK Orange County Alanya Otel - Tekel Ürünlerin Fahiş Fiyatları

profile
20 Temmuz
1.090

Orange county Alanya family otel içerisinde bulunan havuz bölümündeki markette Chesterfield sigara şu anda 42₺ iken 65₺ fiyata, Marlboro Touch blue şu anda 45₺ iken 70₺ fiyata satılmaktadır. Tekel ürünlerinin belirlenen fiyattan daha yükseğe satılmasının bir cezası olması gerekiyor. İnsanlar otel iç...

TAPDK Yüksek Fiyatlı Sigara Satışı

profile
18 Temmuz
992

Cihat Market, (Hürriyet Mahallesi 499. Sokak köşesi Buca - İzmir) Parliament Aqua Blue marka sigarayı Tekel'in belirlediği fiyatın üzerinde satıyor. Doğrusunu anlatmaya çalıştığımızda marketten kovuluyoruz. "Git başka yerden al" deniliyor. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

TAPDK Tekel Sigara Fiyatlarının Yüksek Satılması

profile
14 Temmuz
1.728

Merhaba British American Tobacco sayın yetkililer, İzmir Buca Hürriyet Mahallesi'nde NATO karşısında bulunan tekel bayilerinde Tekel Uzun 2000 grubunu 41 TL'ye satıyorlar. 0850 221 22 28 notu bat müşteri hizmetlerini aramama rağmen ve satıcıya paket fiyatlarını dinletmeme rağmen inanması lütfen sizd...

TAPDK Kuşadası Sealight Beach Resort Hotel Sigara Fiyatları

profile
13 Temmuz
1.155

Kuşadası sealight Beach Resort Hotel de sigaraları fahiş fiyattan satıyorlar. Böyle bir şey var mı? İstedikleri fiyata satabilirler mi? Muratti rosso sigarası bir paketi 40 TL ama 100 TL'ye satıyorlar. Benim bildiğim tütün ürünleri her yerde aynı fiyat olması gerekir. Gereğini rica ederim.

Marka Profili

TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) bugüne kadar marka profili oluşturmadı.info
TAPDK (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) henüz marka profili oluşturmadığı için Şikayetvar üzerinden şikayet cevaplamıyor ve buradaki müşterileriyle iletişime geçmiyor. Her firma Şikayetvar'da marka profili oluşturabilir.
Son 1 yılda şikayetlerin henüz hiçbirine cevap vermedi.
Marka Karnesini Gör

TAPDK Hakkında

Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı, kısa adı ile TAPDK, 9 Ocak 2002 yılında kurulmuş olan ve tütünle alkol başta olmak üzere türevi ürünlerin piyasadaki düzenini sağlayan resmi kuruluş olarak faaliyet göstermektedir. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, IMF ile 1999 senesinde yapılan destekleme düzenlemesi anlaşması çerçevesinde yeniden yapılanmış ve faaliyete geçmiş bir kurumdur. Tütün ve alkol üretimine yönelik dönemin destekleme mekanizmasının son bulması ile birlikte TEKEL'in özelleştirilmesi sonucu ortaya çıkan TAPDK, bu sektöre ilişkin yetkili kişilerin kurula devredilmesi sonucu hizmet vermeye devam etmiştir. Kurum, Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlıdır, genel merkezi Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Avukat Suat Evcimen, TAPDK'nın yöneticisi ve başkanı olarak görev almaktadır. Tütün destekleme süreçlerini ortadan kaldıran 4733 sayılı Kanun, aynı zamanda TAPDK önderliğinde tütün alım - satım piyasasını ve tütün ithalatını da serbest hale getirmiştir.

TAPDK Nedir, Görevleri Nedir?

TAPDK, temel görevleri kapsamında Türk piyasasındaki tüm tütün, tütün mamulleri, alkol ve alkollü içkiler ürünleri bazındaki düzenleme ve denetimleri gerçekleştirme görevlerine sahiptir. TAPDK, tütün, tütün mamulleri, alkol, alkol ürünleri piyasalarının düzenlenmesi ve denetlenmesinin yanı sıra, tütün ve alkol tüketiminden kaynaklanan zararlı etkileri önlemeye yönelik çalışmaların yapılmasını da üstlenmektedir. 2017 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı'na gerçekleşen devrinden sonra Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı adını almıştır. Özellikle ruhsatlı olarak alkol ev tütün satışı yapan işletmeler, TAPDK'dan başvuru yaparak ruhsat almakta ve ancak ruhsat onayları geldikten sonra faaliyete geçebilmektedir. İçki ithalatı, bandrollü içki satışı, etil alkol üreticileri prosedürleri, sahte içki satışı başta olmak üzere tütün ve alkol piyasasında söz konusu olan tüm süreçlerden sorumlu olan kurum, düzenli olarak denetimlerine ve düzenlemelerine devam etmektedir.

TAPDK Şikayet & Yorumları

Başta TAPDK idari para cezasına itiraz dilekçesi vermiş olanların şikayetleri olmak üzere; tüm TAPDK şikayet ve yorumlarını bu sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz. Başvurunuzun sonuçsuz kalması, geçici ruhsatınızın verilmemesi, para iadesinin gerçekleşmemesi, gece 22:00'dan sonra alkol satışının yasaklanması ve ruhsatsız alkol ile sigara satışı gibi TAPDK'yı bağlayan tüm soru ve sorunlara buradan ulaşabilir, tüketicilerin yaşadığı deneyimleri okuyabilirsiniz. Eğer siz de TAPDK hakkında şikayette bulunmak istiyorsanız, bu TAPDK şikayet iletişim sayfası üzerinden sesinizi duyurabilirsiniz. TAPDK iletişim bilgilerini de yine burada bulmanız mümkün. TAPDK iletişim numarası ALO 177 ve ALO 174 olup, 7/24 hizmet vermektedir. Özellikle ruhsatsız içki ve sigara satışı yapan mekanları bu hatlar üzerinden şikayet etmeniz mümkündür. Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Beştepe Kampüsü, Beştepe Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No: 71 / B Blok 6, 7 ve 8. Katlar - Yenimahalle / Ankara adresinde yer almaktadır. [email protected] e-posta adresinden yetkililere ulaşabilir ya da 0(312) 218 03 00 numaralı santral hattına da ulaşabilirsiniz. Tüm TAPDK şikayetleriniz ve yorumlarınız, bu sayfada derlenerek ilgili yetkililerin sesinizi duyması için toplanmaktadır.