13 Şubat 2014 #2292257

Taksitleal.com.tr İptal Edilen Satışa Rağmen İade Edilmeyen Ödeme

31/01/2014 tarihinde bu siteden LG marka bir cep telefonu siparişi verdim. Siteden aynı gün akşamı ürünün kargolandığı bilgisi gelmesine rağmen ürün elime ulaşmayınca site adresinden yazıştığım kişi, sitede sorun olduğunu ve ürünün henüz kargolanmadığını söyledi. Bu durum zaten midemi yeterince bulandırdı ve tedarik süresi de belirsiz dediği için 3 Şubat 2014 tarihinde satış iptalini istedim. İptal işlemimi sorunsuz olarak yaptılar.


Paranın 7 gün içinde hesabıma geçeceğini söylediler. Bu arada firmanın irtibat telefonu falan yok, sadece yazışabiliyorsunuz. Bugün 13 Şubat, üzerinden 10 gün geçmesine rağmen ödeme iptali hala kredi kartıma yansımadı. Firma Cuma gününe kadar bekleyin dedi.

Alp 465 Okunma

Cevaplar

 • Alp14 Şubat 2014

  İyi araştırma yapmadan sizden sipariş vermekle hatayı ben yaptım, doğrudur. Hakkınızda basit bir google araması yapsaydım, sizle hiç muhatap bile olmazdım. Benim için de iyi bir ders oldu, neyse bundan sonra sizin gibi firmalara itibar edilmemesi gerektiğini anladım. Müşteri görüşünü 180 derece değiştiren firmalar var, bakın biraz örnek alın. Size ticari hayatınızda başarılar diliyorum, umarım başkalarına daha çözümcü ve yapıcı yaklaşırsınız.

 • Taksitleal.com.tr Temsilcisi14 Şubat 2014

  Bilinçli tüketici olmakta bir politikadır.İnternet sitelerinden sipariş vermeden önce Mesafeli Satış Sözleşmesini okumadığınız açıkça ortada.İptal ve iade süreçleri bununla birlikte bankaların iade süreçleri bunları araştırmanızı tavsiye ederiz.Hiçbir fikri olmadan sırf Şikayet Var'a üyelik açıp firmaları karalamak adına mesai harcayan 10 binlerce bilinçsiz insan var.Alaycı tavrınızla sizlerde kendinizi ortaya koydunuz zaten.O yüzden konun daha da uzamaması adına sizlere bize veya başkasına Şikayet yazmadan önce araştırma yapmanızı nacizane tavsiye ederiz.

 • Alp14 Şubat 2014

  Cevap, firmanın ciddiyeti hakkında yeterince bilgi veriyor. Görüldüğü üzere firmanızın bir şikayet politikası bile yok. Uslup da ortada. Öncelikle işinizi doğru dürüst yaparsanız kimse size bir şey söylemez. Alınan siparişi makul bir zamanda gönderemeyecekseniz, en azından bunu en başta söylerseniz dürüst ticaret yapmış olursunuz. Parayı cebe koyduktan sonra, "tedarik süresi 1 hafta da olabilir - 10 gün de olabilir bilemiyoruz" gibi amatör bir yaklaşım size çok müşteri kaybettirir. Evet telefonlarınız cevap vermiyor, herkes de yazmış zaten, az önce yine aradım yine erişilmiyor. Peşinizden kovalamak zorunda mıyız bu şekilde? Açık ve net olun, dürüst bilgi verin insanlara. Siteniz tedarik aşamasındaki bir malı kargolanmış gösteriyor. Yanıltıcı bilgi veriyor. Bir de pişkince "bu doğaldır olabilir" diyorsunuz. Buraya yazılana kadar doğru dürüst bilgi bile vermiyorsunuz, şimdi kalkmış referans ve banka kabul bilgilerini site üzerinden veriyorsunuz. Ta sipariş iptalinden 11 gün sonra. Amatörlük diz boyu. Şunu bir kere bilin ki, buraya yazma noktasına insanları siz getiriyorsunuz. Kimse size çamur attığı yok, çamura zaten kendiniz düşmüşsünüz, onu ancak dürüst ticaret yaparak siz temizlersiniz. Gördüğüm kadarıyla tüm müşterilere karşı saldırgan bir yaklaşımınız var, halbuki örnek alacağınız çok şirket var, şikayetvar.com'un sayfalarına bakın, diğer şirketler nasıl memnuniyet sağlamış. Önerim, firma olarak bu konularda ciddi eksikleriniz var, bunları kabul edin ve gidermeye bakın.

 • Taksitleal.com.tr Temsilcisi14 Şubat 2014

  Sayın Alp Teker Ürününüz Kargolandı bilgisi sistemsel bir durumdur.Bu tip sorunlar olabilir ve doğaldır.Sitemizde bize ulaşabileceğiniz telefon numarası yazıyor.Buraya kalkıp ulaşılamıyor derseniz insanları yanlış bilgilendirirsiniz.Sİtemizi ziyaret ederseniz telefon numaralarımızı görebilirsiniz.İptal işlemi aynı gün gerçekleşmiş ve bankanıza bilgisi verilmiştir.Bununla ilgili sizinle Referans Numarasını ve Banka kabul Kodu paylaşıyoruz Ref No: 404509287934 Banka Kabul Kodu: 976756 Buna rağmen iadenizin gerçekleşmediğini söylerlerse,bankanızla çözmenizi rica ediyoruz.Lütfen buraya şikayet yazmadan önce gerçek bilgileri yazın ve bu firmada çalışan ahlaklı,kişilikli ve müşteri memnuniyetini esas almış insanları zor durumda bırakmayın.Çamur at izin kalsın ne güzel memleket değil mi?

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön