01 Şubat 2014 #2269233

Tadım Kuruyemiş Beyaz Nohut Taş Gibiydi

29.01.2014 tarihli, İstanbul, Ümraniye, Şerifalı Mah, sarigelin sokakta bulunan DİA Mağazası'ndan Tadım markalı beyaz nohut olarak aldığım, taş gibi nohutlardan, paketin yarısını zor yedim geri kalanını çöpe attım. Hala dişlerim sızlıyor. Sizler ülkenin bir no'lu markasını satıyorsunuz. Bu markaya uygun olarak her zaman kalite kontrolü yapmalısınız. Sonuçta bu bir tarım ürünü, her ürün birbirine benzer aynı kalitede olmayabilir ama biz ne verirsek tüketici bunu yer derseniz, onu bir kere yaparsınız, sonra bunun bedelini pazarı kaybedince anlarsınız. Umarım bu yazımın size faydası olur, çünkü bundan sonra kapalı pakette kontrolü olmadan bir ürün almam mümkün değil, çünkü vatandaş parayı yoldan bulmuyor.

İsmail 2.028 Okunma

Cevaplar

  • İsmail'in Teşekkür Mesajı03 Şubat 2014

    Eleştiriye açık olmanızın ve değerli zamanlarınızı ayırarak, hemen cevap vermenizi, ayrıca göstermiş olduğunuz nezakete çok teşekkür ederim. Işlerinizde başarılar dilerim. Saygılarımla.

  • Tadım Gıda Temsilcisi03 Şubat 2014

    Sayın İsmail Karataş, Öncelikle firmamıza ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz hassasiyet ve uyarınız için teşekkür ederiz. Size, beyaz leblebi hammadde ve üretimindeki mevcut şartlarımız hakkında kısa bir bilgi vermek isteriz. Beyaz leblebi elde etmede kullanılan iki üretim şekli bulunmaktadır; Bilindiği gibi beyaz leblebinin hammaddesi nohuttur. Birinci üretim şeklinde; leblebi üretilirken nohudun ısıtma ve kavurma işlemi sırasında kendi yapısından kaynaklanan beyazlaşma ortaya çıkar. Bu beyazlaşma elde edilinceye kadar nohut birkaç farklı kavurma işleminden geçer ve son kavurma işleminde kendiliğinden beyazlayarak leblebi kıvamına gelir. Tadım beyaz leblebinin üretiminde de bu yöntem kullanılır ve herhangi bir katkı maddesi ya da beyazlatıcı madde kullanmadan ürünün tamamen doğal yollarla beyazlaması beklenir. Beyaz leblebi elde etmenin bir diğer yolu da; hali hazırda üretilmiş sarı leblebiden beyaz leblebi elde etmektir. Sarı leblebiye üretim sırasında “Titanyum Dioksit” olarak adlandırılan beyazlatıcı bir madde eklenerek sarı leblebinin beyaz leblebiye dönüşmesi sağlanır. Bu üretim şekliyle üretilen beyaz leblebiler daha yumuşak olmaktadır. Tadım beyaz leblebi tamamen doğal yollarla üretildiğinden, sarı leblebiden elde edilen beyaz leblebilere oranla daha sert olabilmektedir. Firma prensibi olarak; Tadım ürünlerinde hiçbir katkı maddesi ya da koruyucu madde kullanılmamaktadır. Beyaz leblebinin üretim aşamasında katkı maddesi kullanmadan nasıl daha yumuşak bir ürün elde edilebileceği konusunda araştırmalarımız devam etmektedir. Bu konuda üretimde kullanılabilecek bir teknikle leblebide doğal bir yumuşama elde edilmeye çalışılmaktadır. Tüketicilerimizden gelen her türlü bilgi, sistemimiz için sürekli iyileştirme verisi olarak değerlendirildiğinden, tarafınızdan iletilen durum doğrultusunda ilgili departmanlara gerekli bilginin verileceğinden emin olabilirsiniz. Konuyu bilgilerinize sunar, Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası Tadım’ın kalitesi ve lezzetinden vazgeçmediğiniz için tekrar teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Tadım Gıda A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön