27 Şubat 2013

Swatch YRG400 Saat Kayışı Yok!

Swatch YRG400 model saatimin için hiçbir yerde kayış bulamadım. 2008 model saat için kayış olmadığı için kullanamıyorum. İthalatçı firmaların 7 yıl boyunca yedek parça bulundurma yükümlülükleri vardır. Çağrı merkezine baş vurdum bana hiçbir depolarında ilgili kayışın olmadığını söylüyorlar, bunu zaten bende biliyorum. Bunun bir yaptırımı olması lazım.

Tarkan 858 Okunma

Cevaplar

  • Tarkan01 Mart 2013

    Aynı cevap bana daha evvel Müşteri Hizmetlerini aradığımda da verilmişti. Beni tüketici olarak rahatsız eden sizin gibi bir firmanın, sanki haklıymış gibi cevap vermesi. Aldığım saat deri kayışlı, eğer silikon kayışlı kullanmak istesem o şekilde satın alırdım. İkincisi saat 2008 model, sizin 7 sene boyunca yedek parça bulundurma zorunluluğunuz var, ithalatçı olarak. İthalatda zorunlu olan garanti şartları kapsamında bu sizin yükümlülüğünüz fakat, siz bunu hiçe sayarak kabul edilemez cevaplar veriyorsunuz. 45TL'lik saat kayışı değil önemli olan sizin tavrınız. Ben Erdemir'de satın alma direktörüyüm ve daha öncede Borusan Makina'nın tedarik zinciri müdürüydüm, yani kanunları ve yükümlülüklerinizi çok iyi biliyorum. Eğer siz yükümlülüğünüzü yerine getirmezseniz, bana orjinal saat kayışını tedarik etmezseniz . Ben direk Sanayi Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü üzerinden şikayetimi yapacağım. Takdir sizindir.

  • Swatch Temsilcisi01 Mart 2013

    Sayın Müşterimiz, Söz konusu şikayetinize istinaden ilgili kayışın stoklarımızda olmadığını bildirip, kasaya uygun farklı bir kayış konusunda ücretli olarak mağazalarımızdan destek alabileceğinizi tarafınıza aktarmak isteriz. Saygılarımızla Swatch Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön