19 Eylül 2014
#2700527

Swatch Kullanmadığım Saati İade Edemiyorum

13.09.14 tarihinde Buyaka AVM'deki Swatch mağazasından aldığım SUOB708B ürün kodlu saati çalışırken çıkardığı aşırı sesten dolayı kullanamadım. Üzerinde jelatini dahi bulunan saati 18.09.14 tarihinde aldığım yere iade etmek için gittiğimde, saatin kayışındaki parça bileğime göre çıkartıldığı için iade edemeyeceklerini söylediler.


Saati alırken, eğer bileğime göre ayarlanırsa iade edemeyeceğim bilgisini kesinlikle almadım, bunu söylemediklerini söylediğimde ise "Söyleseydim saati almazdınız" cevabı verildi. Bu nasıl bir satış anlayışıdır? Müşteri memnuniyetinin daha fazla zedelenmemesi adına, bu saatin derhal alınmasını, ödediğim ücretin tarafıma geri ödenmesini istiyorum.

Esra Esra 991 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Swatch Temsilcisi24 Eylül 2014

    Sayın Esra Arslan, Saatinizi mağazalarımızdan satın alma tarihinden itibaren kullanılmamış ve tadilat görmemiş ürünlerde, fatura ibrazı ile 8 gün içinde satın alımın gerçekleştiği bayiden, bizzat gitmeniz taktirinde iadesi mümkün olabilmektedir. Saatinize kısaltma işlemi yapıldığı için iade talebinizi olumlu değerlendirememekteyiz. Saygılarımızla. Swatch Group Müşteri Hizmetleri

  • Esra23 Eylül 2014

    Firma tarafından şikayetim ile hiçbir şekilde ilgilenilmedi. Basit bir iade sürecinin tüketici mahkemesine başvurmakla mı sonuçlanması gerekiyor?

  • Esra23 Eylül 2014

    Swatch gibi bir markanın müşteri hizmetleri adına bu akdar yetersiz olmasına gerçekten çok şaşırdım. Aradığım numaralarında hep konu geçiştirildi, buradaki şikayetimde dikkate alınmadı.

Ziyaretçi Yorumları