Swatch Kendi Kendine Bozulan Saati Tamir Etmeden İade Etti!

Harun Harun6 yıl önce

2008 Temmuz'da Trabzon Forum Swatch Yetkili satıcısından 175 TL'ye aldığım swatch saat garanti süresi dolmadan 1 yıl sonra geri kalınca başvurmam üzerine firmaya gönderildi. Saati tamir edemeyen firma parasız yeni bir saati bana verdi.

Yeni saat 2 yıl sonra geri kalmaya başlayınca yine servise gönderildi, ancak servis bozuk saatin tamir edilemediğini, garanti süresinin dolduğunu, daha önce de saatin bir kere değiştirilmiş olması nedeniyle yapacakları bir şey olmadığını, bozuk saati geri almamı istediler.

Marka olduğunu söyleyen ancak kendiliğinden bozulan saatini tamir bile edemeyen Swatch firmasını kınıyorum!

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Harun 5 yıl önce

Saati alırken kapalı kasa olduğu, tamirinin mümkün olmadığı konusunda bir bilgi verilmemişti. Aksine bozulduğunda garanti süresince ücretsiz yenileceği söylenmişti. Swatch marka saat almayı düşünenler lütfen 1 kez daha düşünsünler. Bu saatlerin 2 yıllık ömürleri var. Bendeki modelin de tamiri mümkün değilmiş. Bozulunca at misali. Aynı mağazadan aldığım çocuk saatinin kayışı da yırtılmıştı. Aynı kayıştan bulunamadı, diğer kayışlarda uymadığından saat kullanılamıyor. Piyasada başka saatlerin kayışları da uymadı. Nihayet Forum'daki Swatch mağazası kapandı:)

Swatch Logo Swatch 6 yıl önce

Sayın Harun Terzi, Kullanmış olduğunuz Swatch markalı ürünümüzle ilgili memnuniyetsizliğiniz bizi üzmekle birlikte, garanti kapsam dışı servisler konusunda, Swatch markalı ürünlerin modeline ve bozulma sebebine bağlı olarak tamir edilebileceğini iletmek isteriz. Ürününüz için yapılan inceleme sonrasında saatinizin tamiri mümkün olmayan kapalı kasa üretilen modellerden olduğu anlaşılmış ve bu sebeple işlemsiz iadesi yapılmıştır. Saygılarımızla. Swatch Group Müşteri Hizmetleri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler