01 Nisan 2013 #1716907

Swatch Deri Kayışın 6 Ayda Kopması Normalmiş!

6 ay önce satın almış olduğum Swatch marka saatin kayışı koptu ve mağazaya götürdüğümde kayışın garanti kapsamı dışı olduğunu söylediler. Ayrıca mağaza görevlisi arkadaş bu sürede yıpranmanın normal olduğunu ve sürekli olarak bu tip problemlerin yaşandığını bu sebeple kayışların garanti kapsamı dışında bırakıldığını belirtti. Yeni bir kayış satın almak zorunda olduğumu belirtti.


Siz de takdir edersiniz ki kayışı olmayan bir saat hiç bir işe yaramayacaktır. Ve kayışa garanti vermiyorsanız saate garanti vermenizin zaten hiçbir anlamı kalmıyor.


Bu durumdan Swatch marka saatin ömrünün sadece 6 ay olduğunu anlıyorum. Her 6 ayda bir defa 45 TL'ye kayış almak Swatch için normal mi?

Hayri 247 Okunma

Cevaplar

  • Hayri02 Nisan 2013

    Fırmanın cevabına istinaden Swatch İsviçre ile iletişime geçtim. Kendileri 6 ay gibi bir sure içinde yırtılan bir kayışın Swatch firmasi için uygun olmadığını bu sebeple bana ücretsiz kayış göndereceklerini söylediler. İsviçre'deki müşteri hizmetleri bunu kabul edip Türkiye'ye ücretsiz kayış göndermeyi kabul ederken, Türklerin bu yaklaşımını anlamakta güçlük çekiyorum. Buradaki sorunun ürün değil, müşteri hizmetleri mantığı olduğunu düşünüyorum.

  • Swatch Temsilcisi02 Nisan 2013

    Sayın Müşterimiz, Söz konusu şikayetinize istinaden kayış, kordonlarımız garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Ücretli kayış konusunda mağazalarımızdan destek alabileceğinizi tarafınıza aktarmak isteriz. Saygılarımızla Swatch Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön