Maltepe Piazza Avm Swatch Değişim Sorunu!

Batın Batın15 Şubat 09:57

29.12.2019 tarihinde İstanbul Maltepe Swatch mağazasından satış temsilcisi bayan arkadaşın ''ne zaman isterseniz iade ve değişim yaparız sözüne istinaden 370 TL'ye almış olduğumuz saatin sadece 6 gün sonunda kordonunda boya atma şeklinde görüntüde rahatsız edici izler oluştuğu in iade talebinde bulundum. Mağazada çalışan bayan arkadaşların tamamen tabiri caizse mahalle kadınlarının ağzı kıvamındaki üslupları arasında para iade edilemeyeceğini değişim yapılamayacağını ve benden kaynaklı olduğunu söylediler. 

Bende 6 günde bir saate kullanıcı kaynaklı hiçbir zarar verilemeyeceğini, saatin tamamen üretimden ve kullanılan malzemeden kaynaklı olduğunu söylediğim halde hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. Ben tekrardan''ben tüketiciyim beğenmesem bile bu saati aldıktan sonra 30 gün içinde iade etme hakkım var! ' dedim fakat nafile... Bayan arkadaşla uzun süre tartıştık seslerimiz yükselince bende mağaza sorumlusu erkek birisiyle muhatap olmak istedim. Erkek arkadaş gayet kendinden emin bir şekilde benimle konuşarak haklı olduğumu fakat Swatch un iade almadığını söyledi. 

Yani Swatch kendi kurallarını oluşturmuş ve devletin Tüketici Hakları kanunu hiçe sayıyor. Bayan arkadaşta sanki ben duymuyormuşum gibi erkek arkadaşa gönder şuna ya dedi ama ben sakinliğimi korudum duymazlıktan geldim. İade için ısrar ettim arkadaş saatimi alıp Swatch merkezine gönderip iade etmemi onlara söyleyeceğini söyledi ve saati Swatch a gönderdi. 15 gün sonra gelen saatin ekranı çizik ve hiç bir işlem yapılmamıştı. Ne iade ne değişim hiçbir şey yapılamamış. 

Verdikleri cevapta şu Swatch merkezinde bulanan saat ustası değişime gerek duymamış. Şaka gibiler. Bende polise başvuracağımı, şikayetçi olacağımı söylediğim halde bana tehdit varı burada 2 tarafta üzülmesin dediler.

 Sonuç mağduruz. Swatch merkezden v***veya v**** diye yetkili birisini aramamı söylediler. Aradım. Kişi bana sesli yanıt sistemindeki robot gibi haklısınız biz bir şey yapamıyoruz deyip durdu. Gülerek Tüketici Hakem Heyetine başvurun dedi.  Şu an Tüketici Hakem Heyetine başvuru aşamasındayım. 370 TL büyük para değil ama ticarette ahlaklı olmak lazım. Bu Swatch ticaret ahlakından ziyade çalışanlarında bile ahlak yok.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler