27 Kasım 2018
Yorum Yap
#11206733

Sushico Fiyatlar Pahalı!

Hafta sonu Ankara-Panora AVM'de gezip, öğle yemeğimizi kızımın sushi yemek istemesi üzerine yönümüzü tek Japon mutfağı olan Sushico'ya çevirdik. Keşke böyle bir gaflette hiç bulunmasaydık. Sunulan her tabağın bu kadar pahalı olduğu mekanın ısıtılması için bir sushi tabağı fiyatının bile harcanmaması gerçekten çok esef verici idi. Mekan aşırı soğuk. Isıtma yok. "Isıtıcıyı açalım abla" denilen mekan tam dış kapının açıldığı soğuğun tavan yaptığı masa. Bir ara kızım ve ben acaba montlarımızla mı yesek diye düşündüm ama o zaman da mekandan dışarı çıktığımızda hasta olma riskimiz artabilirdi. Özetle ne kadar manevra yapsakta donduk, hasta olduk, okula gidemedik, işe gidemedik. Neymiş efendim Sushico 'da sushi yiyecekmişiz. Bence maliyet biraz fazlaydı.


Hem önüme gelen hesap hem de arkasından sağlıkla ilgili gelen hesap. Gelelim sushi kalitesine. Quick china ile kıyas bile yapma gereği duymuyorum. Bildiğiniz dolmada bile kullanmayacağım kırık pirinç gibi bir pirinçle sıfır balık aroması hissi veren yosunun pirince sarmalanmış dolanmış hali. Ne ayrı ayrı lezzet var; ne de bütünsel bir tat. Varsa yoksa pirinç kokusu ve yoğunluğu. Benim bildiğim sushi de içine konulan çiğ balık, avokado vs... Sebzeler, pirinç ve sarmak için yosun hepsi ahenkle bir araya getirilir ve sonuç sadece yemek değil sanattır. Ben burada kızımın önüne sunulan sushi çeşitlerinden sonra kızımın yorumunu aktarmak istiyorum:" anne hiç güzel değildi, tuhaf bir tadı vardı. Bir daha hep quick china'ya gidelim. Ben burayı hiç beğenmedim... Anne karnım ağrıyor... "bir de şu eleştiriyi yapmadan Sushico ne yazık ki bırakamayacağım. Mekanınız soğuk, hatta buz gibi. Yemekleriniz lezzetsiz. Fiyatlarınız çok pahalı.


Bari bir Çin kurabiyesi ya da yasemin çayı ikram etseniz de biraz göz doldursanız. Ait olduğunuzu sandığınız Japon kültürüne dair bir anımsatma ya da aidiyet bağı kursanız. O da yok. Özetle, çok kötü bir işletme ve çok kötü bir şubesiniz. Bence ya kendinizi dönüştürün, ya mekanınızı, ya da yemeklerinizi... Ama bu sunum, bu lezzet ve bu mekanla bence misafir ya da müşteri ağırlamayın.

Asu Asu 2.975 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları