Sürat Kargo ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Fatoş sonuçtan çok memnun

Sürat Kargo Mersin Metropol Şube Teslimat Sorunu

802
Fatoş
Fatoş 06 Aralık 2022 23:54
Çözüldü
Fatoş'un Teşekkür Mesajı
“Sürat Kargo genel müdürlüğünden arayıp şube ve Sürat Kargo adına benimle görüşüp özür dileyerek gerekli uyarı ve yaptırımların yapıldığını söyleyen Samet ve Emel hanım'a ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.”

Bir hafta önce teslim edildi olarak görünen kargo bana teslim edilmedi. Müşteri hizmetlerinde defalarca aradım sadece kayıt oluşturdular. Başka hiçbir işlem yapmadılar şube telefonları asla açılmadı, şubeye ulaşamadım en sonunda kalkıp şubeye gittim.

Paketimi orada bulamadım. Paketime ne oldu, onu bilmiyorlar. Dağıtıcı elemanın işini bitirip gelmesini beklememizi söylediler. Direkt dağıtım elemanının telefonunu ısrarla vermedi kendi de aramadı. Oradaki h*** ismindeki personelin telefonunu aldım. İki kez aradıktan sonra dağıtım elemanı ile beni görüştürdü paketimin nerede olduğunu kime teslim ettiğini sorunca binanızın altındaki esnafa bakın orada olabilir dedi nasıl yani deyince bakın orada yoksa dönün tekrar dedi kapadı.

Paketi evimin altındaki hiç tanımadığım bir esnafa teslimat kodu olmadan ve bana bilgi verilmeden bana ait olan özel paketimi bırakıp gitmiş. Paketimi bulunca Mersin Metropol şubedeki h*** isimli kişinin telefonunu tekrar aradım ve paketimi neden adresime kadar gelip de evime teslim etmeyip tanımadığım evimin altındaki iş yerine bırakıp gittiğini sormak için dağıtım elemanınızla görüşebilir miyim dedim. H*** isimli personel "hayırdır neden görüşeceksin paketini almışsın işte işimiz gücümüz var sabah beri sizinle uğraşıyoruz ne biçim insanlarsınız diyerek sesini yükselterek, bağırarak benimle konuştu ve en son yüzüme kapattı.

Ücretini ödediğim bir kargoyu evime kadar gelip adresime çıkarmayıp tanımadığım birine suç işleyerek teslim edip gitmesi normal bir şeymiş gibi, bir de daha kaba bir şekilde konuştu.

Müşteri hizmetlerinin şikayet kaydı oluşturmaktan başka yaptığı hiçbir şey yok, telefonlarını açmadığını söylediğim firmaya biz başka hiçbir şekilde ulaşamıyoruz, sadece sistem üzerinden kayıtla bildiriyoruz demekten başka bir çözümleri yok. Bu kadar şikayet ve yaşadığım talihsizlikler için bana hiçbir dönüş yapılmadı.

İnternet üzerinden satın almış olduğum ürün firmasının tercih ettiği bir firmaydı benim tercih ettiğim bir kargo şirketi bile değillerdi. Asla bu firmadan gönderim yapmayacağım, hele ki bu şubeden. Bu şubedeki elemanların bu şekilde pervasız saygısız davranışlarını şikayet ediyorum.

Gelişme
Gelişme

09 Aralık 2022 10:57

Sürat Kargo tarafından buraya yazdıktan bir gün sonra telefon aldım yaşadığım talihsizliğin detaylarını öğrenmek için. Bugün Şube Genel Müdürlüğü tarafından arandım. Yapılan uygulamanın yanlış olduğunu şubede eleman sıkıntısı olduğunu telefonlarında arıza olduğunu en kısa zamanda düzeltileceğini şubenin uyarıldığını gerekli cezanın kesileceğini ve yaptırım uygulanacağını söyleyip şube adına Özür dilediler. Şube genel müdürünüze ilgisinden dolayı teşekkür ederim. En azından durumdan haberleri oldu buradaki müşteri memnuniyetsizliğini görüp dikkate aldılar. Demek ki Sorun şirkette değil şubede imiş bu güven işi bundan sonra bu isim altında çalıştıklarının farkında olup biraz daha özverili çalışırlar.

Sürat Kargo Logo
Sürat Kargo07 Aralık 2022 09:53
Fatoş
Fatoş09 Aralık 2022 11:05

Sürat Kargo genel müdürlüğünden arayıp şube ve Sürat Kargo adına benimle görüşüp özür dileyerek gerekli uyarı ve yaptırımların yapıldığını söyleyen Samet ve Emel hanım'a ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

Benzer Şikayetler

profile
157
1 hafta önce

Sürat Kargo Şirketinden Şikayetçiyim

Bana gönderilmiş olan kargo Sürat Kargo tarafından teslim alındı. Kargo şirketi bana kargonun 5/5/2023 tarihinde Adana Yüreğir şubesinde teslim alındığını ve tahmini teslim tarihinin 11/5/2023 olduğunu mesajla bildirdi. Kargo gelmeyince telefonla aradım, ancak gelmediğini bildirdiler.  15/5/2023 ta...

profile
330
2 hafta önce

Sürat Kargo Yanlış Şubeye Gidip 7 Gündür Teslim Edilemeyen Kargo

21498071391771 takip numaralı kargom geçtiğimiz hafta çarşamba yani 10.05.2023 tarihinde kargoya verilmiş. Sonrasında 11.05.2023 tarihinde perşembe günü bulunduğum bölge olan Küçükçekmece'de ki şubeye gelmiş. Kargomu perşembe, cuma, cumartesi günü bekledim getirecekler diye ama gelmedi dağıtıma bile...

Sürat Kargo Yanlış Şubeye Gidip 7 Gündür Teslim Edilemeyen Kargo
profile
80
2 hafta önce

Sürat Kargo 3 Gündür Dağıtımda Olan Kargoyu Getirmiyor

Sürat Kargo cumartesi dağıtıma çıkan kargoyu hala getirmiyor. Adana Atikop şubesi de cevap vermiyor. Kendi müşteri hizmetleri de asla ilgilenmiyor. Kötü bir kargo şirketi Tüketici Hakları mahkemesine başvuru yapacağım.

profile
86
3 hafta önce

Sürat Kargo Kargom Teslim Edilemiyor...

03.05.2023 günü Sürat Kargo'ya verilen siparişim (nişanım için dağıtılacak hediyelikler) 05.05.2023 tarihinde bulunduğum ile ulaştı ancak ne hikmetse 6 gündür teslim edilemedi. Verdiğim siparişin en geç 12.05.2023 tarihinde elime ulaşması gerekiyor ve daha ne kadar erken sipariş verebilirdim bilmiyo...

Sürat Kargo Kargom Teslim Edilemiyor...
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .