Sürat Kargo ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Özge sonuçtan hiç memnun değil

Sürat Kargo Kargomu Yanlış Şehre Gönderdi, Hala Yanlış Aktarma Yerinde

217
Özge
Özge 26 Aralık 2022 18:46

Manisa Kırkağaç'tan 19Aralık2022 tarihinde Sürat Kargo ile Elazığ'a kargo gönderdim. Kargonun 22 Aralıkta takip sorgusunu yaptığımda kargonun yanlış yere taşınarak İstanbul Maltepe aktarma merkezine gönderildiğini öğrendim ve çağrı merkezini arayıp bu hatanın bir an önce düzeltilip kargonun doğru adrese gönderilmesini talep ettim. 22 Aralık'ta bana bunun süreç alacağı, ellerinden bir şeyin gelmediği ama kargonun alıcısına teslim edileceğinden şüphe duymamam söylendi.

Bugün yani 25 Aralık'ta takip sorgusu yaptığımda kargo halen İstanbul Maltepe aktarma merkezinde görünüyor. Tekrar çağrı merkezini aradığımda hatanın düzeltilmesi için gerekenlerin yapılacağı söylendi ama 5 gündür kargo yanlış yerinde duruyor.

Çağrı merkezinde arkadaşa bu hatanın düzeltilmesi için bir şey yapmayacak mısınız, bu hatanızı hiç değilse hızlıca giderip benim bir daha sizin firmanızı kullanmamı sağlayacak hiçbir aksiyonunuz olmayacak mı dediğimde mağduriyetimi anladığını ama yapabileceği bir şey olmadığını söyledi.

Manisa'dan Elazığ'a gitmesi gereken kargom günlerdir başka bir şehirde, yanlış aktarma merkezinde duruyor. Ve artık kargomun gerçekten alıcısına ulaşıp ulaşamayacağından bile emin olamıyorum.

Hatanın düzeltilmesi için günlerdir bir şey yapılmadığı gibi kargonun şu anda kaybolup kaybolmadığını dahi bilemiyorum. Bugün 8. Gün oldu ve hiçbir şey yapılmıyor!

Bize yardım edecek bir muhatap bile bulamıyoruz. Koca şirkette bu hatanın giderilmesini sağlayacak bir ilgili yok mudur?!

Sürat Kargo Logo
Sürat Kargo27 Aralık 2022 09:00
Özge
Özge28 Aralık 2022 15:45

Dün şikayetin yayınlanmasının ardından genel müdürlükten Gülsüm Hanım aradı, güzel konuştu ve bana mutlaka olumlu olumsuz dönüş sağlayacağını söyledi. Fakat 2 gün geçti hala kimse aramadı! Ben çağrı merkezini aradığımda da bana sadece "beklememi" söylüyorlar, o kadar. Ben böyle çalışan bir şirket görmedim. Birileri Elazığ'a gitmesi gereken kargoyu alıp İstanbul'a götürüyor, anlaşılan o ki kargo orada kaybediliyor ve herkes sus pus. Kimi arasam kayıt açıp beklememi söylüyor. Arayan soran yok. Ben hayatımda ilk kez böyle bir kargo sorunu yaşıyorum. Akıl alır gibi değil!

Özge
Özge19 Şubat 22:45

Bugün 20 Şubat. 2 ocakta kargomuzu 'kaybettiklerini' ve sisteme 'kayıp' notu düştüklerini söylediler. 3 ocakta ürünlerin ve kargo bedelinin iadesi için fiş ve faturalarıyla birlikte başvurduk. 1 ay içerisinde sonuçlanır dediler. Bekledik. 6 şubata kadar defalarca aradık. Sonuçlandığında şubeden size dönüş yapılacak dendi. Sonra deprem oldu ve depremdeki yakınlarımızın derdine düştük, bu işi unuttuk. Bugün artık biraz içimiz rahatladı aklımız yerine geldi bu iş ne oldu soralım dedik, hala inceliyorlarmış süreç devam ediyormuş. Yazık günahtır böyle şey olur mu?! Kargoya 'kayıp' notu düşeli, biz iade için başvuralı 50 gün oldu! Ne zaman paramızı iade edeceksiniz? Vermeyecekseniz de söyleyin THH'ne karakola gidelim. Hem kargomuzu kaybedeceksiniz hem bizi peşinden koşturacaksınız. Bugüne kadar bu kadar dert etmemiştim ama artık depremden sonra yeter artık!

Benzer Şikayetler

profile
32
1 hafta önce

Sürat Kargo Elazığ Şubesi İle Yaşadığım Mağduriyet

İnternet üzerinden aldığım bir ürün sonrası kargo firması ile ilgili ciddi bir mağduriyet yaşadım. Ürün kargo şubesine geldi ve bir gün sonra şubeden teslim almaya gittiğimde tekrardan iade edildiği söylendi. Bu aşamada hiç kimse yardımcı olmadı satıcı kaynaklıda herhangi bir bilgilendirme olmadı Sü...

profile
Nur
161
1 hafta önce

Sürat Kargom Eve Gelsin

Malatya'da oturuyorum. Kargom Elazığ Harput şubesine gelmiş. Arıyorum, Malatya'daki bütün Sürat Kargo çalışanları istifa etmiş diyor. Bugün mesaj atmışsınız, Güngör şubesinde ben nasıl geleyim? Biz sipariş veriyoruz ki eve gelsin. Böyle yapacaksanız şikayet edeceğim.

profile
54
2 hafta önce

Trendyol Sürat Kargo Boş Ve Yırtık Kargo

Trendyol'dan 2003598425 sipariş numaralı LED lamba istedim ve kargom Elazığ çayda çıra şube Sürat Kargo tarafından boş teslim edilmiş. Kargoyu küçük kardeşim teslim almış ne aldığımı bilmediği bakmadan teslim almış kargo firması böyle teslim edildiğini kabul etmiyor ama evin önün de kameramız var ba...

Trendyol Sürat Kargo Boş Ve Yırtık Kargo
Trendyol Sürat Kargo Boş Ve Yırtık Kargo
profile
91
2 hafta önce

Sürat Kargo Kargom Elime Neden Ulaşmadı

Merhaba ürünü Trendyol firması üzerinden satın aldım. 25215913435133 takip numaralı kargom dün Elazığ sürsürü Sürat Kargo şubesine ulaştı. Bugün şubeyi aradığımda yarın sabah gelip alırım dedim rica ettim ürünün iadesini aldıklarını ve gün içerisinde tekrar iade edileceğini belirttiler. Neden bu şek...

profile
580
3 hafta önce

Sürat Kargo'nun Bir Türlü Kargomu Getirmemesi

Sürat Kargo Elazığ Harput şubesi 12607235227051 takip numaralı kargomu bir haftadır getirmiyor. Aradım getireceğiz en geç yarın elinizde olur dediler bir hafta oldu kargom gelmedi mağdurum ve şikayetçiyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Şimdiden teşekkür ederim.

  • profile
1 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .