27 Mart 2013 #1709500

Sürat Kargo Kargom Kayboldu!

28.02.2013 günü saat 16.00 sıralarında Sürat kargoyla samsung s2 cep telefonumu tamir için İntellicel isimli garanti firmasına (Fatura no : AZ 640679)Ağrı dan İstanbul a göndermek istedim. Yaklaşık 10 gün sonra İntellicel firmasını arayarak telefonumun tamir aşamasını öğrenmek istedim. Ancak şirket telefonumun kendilerine ulaşmadığını söylediler.


Ben de kargomu göndermiş olduğum Sürat Kargo şirketiyle bağlantıya geçtim ve dalga geçer gibi kargonuz kaybolmuş dediler. Şok oldum. Telefonumu 1256 tl ye almıştım. 15.03.2013 günü kayıp kargomun tanzim edilmesi için evrak doldurdum ve telefonumun faturası ekledim. Ancak bu zamana kadar herhangi bir sonuç çıkmadı. 1,5 aydır mağdurum.

Serkan 2.781 Okunma

Cevaplar

 • Serkan18 Aralık 2013

  Arkadaşlar mahkeme sonuçlandı ve davayı kazandım. Sürat kargo denen firmadan 1256 lira fatura bedelimi ve mahkeme masraflarımı icra yoluyla tahsil edeceğim, özellikle SÜRAT kargoyla böyle sıkıntı yaşayanlar olursa email atsın emsal karar olarak gönderirim, artık sözde 'büyük şirketler' kafasına göre kimseyi mağdur edemez. Arkadaşlar gidin davanızı açın hakkınızı bunlara kesinlikle yedirmeyin, TÜRKİYE muz cumhuriyeti değildir.

 • Serkan28 Haziran 2013

  Mahkemem 17 Temmuza ertelendi. Şirket halen mahkemeye cevap gönderememiş, karar inşallah açıklanacak, o zaman görecem onları diğer arkadaşlarıma tavsiyem de kesinlikle beklemeyin, hemen tüketici haklarına gidin, bunların size para filan vermezler, bezdirmeye çalışıyorlar, kesinlikle bezmeyin, hemen mahkemeye giderek dava açın, zaten mahkeme kendiliğinden gidiyor. Mahkemeye safasıyla ilgili olarak görüşmek isteyen mesaj atabilir. Ayrınca kendi hatalarından dolayı kaybolmuş kargo parasını vermeyenlere mahkeme masraflarını, avukat ücretini ödetin de biraz işleri doğru düzgün yapsınlar!!

 • Serkan28 Nisan 2013

  Tüketici hakları mahkemesinde duruşma günüm 29.05.2013 günü karar açıklanacak, buradan yetkilerle hesaplaşacağız. Müşteri sallamamak ne demek?

 • Serkan23 Nisan 2013

  Asliye Hukuk Mahkemesine (Tüketici hakları mahkemesi sıfatıyla) dava açtım. Artık işimizi hukukla çözeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.

 • Serkan21 Nisan 2013

  28.02.2013 tarihli kayıp kargomla ilgili hiçbir işlem yapılmamış, bence kargodan evraklarımı istedim. Pazartesi günü TÜKETİCİ HAKLARI MAHKEMESİNE gideceğim. Kayıp ettiği kargonun arkasında durmayacak kadar samimiyetsiz bir kargo artık mahkemeyle çözsünler işlerini, iyilik yaramıyor.

 • Serkan06 Nisan 2013

  Telefonumun kargoda kaybolduğu yetmemiş gibi şimdi de 'YASAL TAKİP' cep telefonunuz KAYIT DIŞI dır mesajı geldi. Nasıl bir şirkettir. Yazıklar olsun, bu şirkete gerçekten güvenilmez, çalışanları kargoları çalacak kadar hainler, 2 aydır mağdur ettiler. Daha da bu şirketin önünden geçmem, diğer arkadaşlarımda geçmesinler... Kesinlikle GÜVENİLMEZ bir firma...

 • Serkan28 Mart 2013

  Evet gerçekten bağlantıya geçtiler. İşlemlerin yapılacağını söylediler. En geç 15 gün içerisinde sonuçlanacak dediler. Bende bekliyorum. 15 gün sonra herhangi bir geri dönüş olmazsa buradan yazacağım.

 • Sürat Kargo Temsilcisi27 Mart 2013

  Sayın yetkili; İlgili konuda, yapılan araştırma sonucunda, telefonla görüşülen müşterimiz bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla Sürat Kargo A.Ş. Müşteri İlişkileri Müdürlüğü

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön