sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Şura  Emlak'ın Satılmış yeri tekrar satması

Kaya Kaya21 Mart 2019 13:16

İstanbul Esenyurt bölgesinde Şura Emlak denen bir emlak firmasına internette ilanını verdikleri satılık daireyi görmek için gittik. Bizi öyle güzel ve samimi karşıladılar ki sanki bir akrabamıza geldik; içten ve samimi idiler. Biz Şura Emlak çalışanına maddi durumumuzu ve kredi çıkarsa ödeyebileceğimiz taksit tutarını anlattık, hatta babamların oturduğu bir evimiz var, onu da kefil gösterebilir dedik, onlarda her şeyde hallederiz yardımcı oluruz dediler. Üzerime iki tane kredi olduğunu, kredinin çıkamayabilir olduğunu ama sağlam kefillerin olduğunu söyledim.

Onlarda gerekli evrakları bize getirin kredi başvurusunu yapalım çıkarsa hayırlı olsun çıkmazsa tüm evraklarınızı geri veririz dediler. Kredi işlemleri sürerken dairenin satılmaması içinde benden beş (5) milyar kapora istediler. O parayı veremeyeceğimi söyleyince o zaman senet imzalayın krediniz onaylanınca kredinin içinden düşeriz dediler güvendik imzaladık. İki hafta bekledim sura emlaki aradım ne oldu diye bankayı bekliyoruz dediler. Daha sonra ailemle birlikte daire bakmaya gittiğimizde daireyi yapan Müteahhit ile karşılaştık. Dairenin asıl sahibiymiş ve daireyi iki hafta önce satmış.

Şura Emlak satılmış bir daireyi bize satmak için sözleşme yaptı ve senet imzaladık. Bu nasıl oluyor ne anlama geliyor bu dediğimizde, bir yanlışlık olmuş siz haklısınız deyip türlü türlü bahaneler söylediler. Yetmezmiş gibi bir de zaten krediniz çıkmıyor banka belli bir miktar veriyor zaten orayı alamazdınız o krediyle deyince verin o zaman evraklarımı senedi de yırtın deyince bir tartışma başladı. Bana başka bir daire satmak istediler güvenim kalmadığı için kabul etmedim. Bu seferde bana o zaman getir 5 milyarı al senedini dediler. Aradan bir iki ay geçmedi, sözleşmeyi icraya 15 milyar olarak vermişler. İcrayı durdurdum, çünkü usulsuzluk yapmışlar şimdi mahkemelik olduk.

Hangi avukatla emlakçı ile konuştuysam kandırma diyorlar. Mahkeme açıldı bekliyoruz kazanırsın hatta tazminat davası bile açıp kazanırsın diyorlar bakalım mahkeme günü bir gelsin hele. Bir de utanmadan Allah kitaptan dem vurup dillerinden düşürmüyorlar. Yazık çok yazık, bunların Allah'tan korkusu yok. Ben Allah'a havale ettim. Allah sorsun benim hakkımı onlarda. İnsanları kandırarak, dişinden tırnağında artırıp bir çatısı olsun diye sabah akşam oradan oraya koşturup çalışanların alın terini yok sayıp sonrada Allah kitaptan dem vuruyorlar.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 4Yorum
full-star empty-star empty-star empty-star empty-star
1/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Nasif 25 Haziran 2020 08:55  

  Merhaba aynı benzeri durumu bende yaşadım bu firma ile bana ulaşabilir misiniz?

 • profile-icon Mustafa 02 Ekim 2019 16:28  

  Kaya bey merhaba mesajı görürseniz ulaşabilir misiniz bana?

  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Kaya 07 Eylül 2020 01:02  

  05306400860 ben mahkemeyi kazandım şimdi tazminat davası açacağım

  profile-icon Kaya 07 Eylül 2020 01:01  

  05306400860 ben mahkemeyi kazandım şimdi tazminat davası açacağım

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular