Superonline'da İnternet ve Telefon Aboneliği İptali İmkansız mı?

Baris B. |

Yaklaşık 6 yıldır aboneyim, 21 Mart 2016 günü bayiniz aradı ve 1 ay önce abonelik paketimin bittiğini söyledi. Superonline aradım ve paketimin bitmeye yakın veya bittiğinde neden aranmadığımı sordum. Size ulaşamamışızdır bilgisini aldım, SMS veya mail de göndermezlermiş.

Geçen süre boyunca hangi paketten ücretlendirildiğimi sorduğum da; yüksek fiyattan
ücretlendirildiğimi öğrendim. Her şeyi iptal etmek istediğimde ise, yaklaşık 1 saat boyunca telefonu kimse açmadı. En son 21 dk. beklediğim görüşmeyi bende bilgi vererek kayıt altına aldım. İptal sürecinde kasıtlı davranarak üyeleri zorlaştırma yoluyla suç işlediğini de belirttim.

Sonuç şimdilik nafile... Ancak bende görüşme kayıtları mevcut. Bunu Superonline'ın okuyacağına eminim. Sizi aradık ulaşamadık bahanesinin olmaması için saat sabah 08:30-10:30 arası aramalarınıza cevap veririm. Arayan kişiler kısa konuşsun, uzatmasın.

Etiketler :

Haksız / Yüksek Ücretlendirme Üyelik / Paket İptal

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Baris B.
  27 Mart
  18:06

  önce merkezden sizi arayıp ikna için ugrasiyorlar. kararliysaniz size bir mesaj gönderiyorlar ve oraya faks cekilmesi talep ediliyor. Sonra merkez ve birkaç bayinin neden iptal ediyorsunuz (sanki ölene kadar kullanmaliymisim gibi) diye israrci aramalarindan sonra hala kararliysaniz islemler ilerliyor. sanırım bugün itibariyle iptal islemim yururluge girdi. Bu saatten sonra aksilik cikartacaklarini sanmiyorum. teşekkürler sikayetimvar.com

 • 22 Mart
  15:06

  Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler tamamlanmış, müşterimiz ile 22.03.2016 15:05’te görüşülerek konu hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

  Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222’yi arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla,

  TURKCELL SUPERONLINE

 • Baris B.
  22 Mart
  14:53

  Hatlar yoğun olmaz fikriyle 22.39 da abonelik iptali için tekrar 0850 2220222 no.lu telefonu aradım. 1 dk dolmadan hemen yetkili biri açtı. Sesini kaydettiğimi söyleyerek, abonelik iptali için telefonu açacak birisine aktarmasını, ucuz numaralar yapmadan, aktarıyorum diyerek beni boşuna hatta bekletmemesini söyledim. Superonline nin eğitimli elemanı, "bizim her telefonu açma lüksümüz yok" kaba cevabını verdi. "Bu lüks değil, vermeniz gereken hizmettir" deyince de robot gibi tekrara devam etti. Sonuç olarak 10 dk daha hatta bekledim ve kimse cevap vermedi. Toplamda 1 saat 10 dk ya ulaştım. Böyle hukuk tanımamazlık olmaz. Müşterilerinize hizmet verecek iletişim kanallarını açık tutmak zorundasınız. Bu kanalları oyalayarak, müşteri taleplerini almayı engellemek kasıtlı görev ihmali ve suçtur, ticaret hukukuna aykırıdır. Sizle savcılık veya Tüketici Mahkemesi üzerinden ilerlemek sanırım en doğrusu

 • 22 Mart
  09:21

  Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir.

  Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya hizmet@superonline.net adresine e-posta göndererek müşteri hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla,

  TURKCELL SUPERONLINE