09 Ekim 2013

Superonline'a Alamadığım Hizmet İçin Her Ay 66 TL Ödüyorum!

6 senelik aboneliğin ardından Mart ayında "8 Mbps'e...Kampanyası" ile hızımı yükseltmek için talepte bulundum ve Nisan ayından itibaren faturama bu şekilde yansımaya başladı. Daha önce
1 Mbps olan hızım, yükselmesi gerekirken 0,7'ye kadar düştü.

Defalarca Superonline'a arıza bildirmeme rağmen, bunun evimin santrale olan uzaklığı sebebiyle gerçekleştiği ve Telekom ile görüşmem gerektiği söylendi. Telekom ise işlem yapmıyor.

Geçiş sırasında bu durum bana bildirilmediği için mağdur oldum. Eski paketime dönemiyorum. Daha önce 44 TL öderken,daha düşük hız için 66 TL ödemeye başladım. İptal etmek istediğimde ise 235 TL'lik cayma bedeli çıkıyor.

Alamadığım hizmet için fazla ücret yada cayma bedeli ne sebeple alınıyor?

Özgür 64 Okunma

Cevaplar

  • Özgür21 Ekim 2013

    Başlatılan inceleme sonrası önce bağlantım kesildi, birkaç gün sonra tüm sorunların çözüldüğü, binaya kadar tüm değerlerin normal olduğu sadece telefon ile ilgili bir arıza olduğunu bu sorunu da elektrikçi vasıtasıyla çözebileceğim bilgisi verildi. Söylendiği gibi elektrikçinin 3 kez yaptığı kontrol haricinde Telekom tarafına da bir arıza kaydı bırakarak kontrol edilmesini sağladım. Sonuçta telefonda hiçbir sorun olmadan çalıştığı görüldü. Tekrar müşteri hizmetlerini bilgilendirdim, bu kez hizmet şifrem değiştirildi. Sonuç alamayınca yine bir arıza kaydı oluşturuldu. Bu süreçte incelemelerin yapıldığı ile ilgili her gün bilgilendirildim. 10 günlük kesintiden sonra 20.10.2013 tarihi gün bitimine doğru bağlantım sağlandı. Hız testi yaptığımda gördüğüm değer 0,5 oldu. Tüm iyi niyetimle çalışmaların devam ettiğini düşündüm. Ta ki 21.10.2013 tarihi 10.56 itibari ile müşteri hizmetlerinden gelen telefona kadar. Sorunumun çözüldüğü bilgisi verilmek için arandım, dalga geçer gibi. Sorunumla ilgili tekrar aynı bilgileri verdiğimde aldığım cevap, sorunu Telekom ile benim çözmem gerektiği oldu. Yukarıdaki şikayetim de yeralan sorunum çözülmediği gibi, hem 10 gün süre ile bağlantım boş yere kesik kaldı, hemde bağlantı hızım daha da düştü. "Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan" da oldum.

  • Superonline Temsilcisi10 Ekim 2013

    Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön