Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Turkcell Superonline Yurt Dışı Çıkışları MS Ve Kopma Problemi

profile
Fahri
16 Şubat 21:45
1.022

Destek hattınıza daha önce de yazdığım üzere yurt dışı sunuculara bağlanırken yüksek MS değerleri alıyorum. Bağlantım kablolu, tesisat sağlam ve bant genişliği kullanan başka bir uygulama yok. Müşteri şikayet platformuna detaylı bir mesaj attığımda beni, farkında oldukları bir sorunla ilgili oyalamaya çalıştılar. Arama motorlarında rahatlıkla görüntülenebilmesi ve insanların Turkcell Superonline ping sorunundan haberdar olması için buraya da yazmak istedim. Turkcell Superonline destek hattı, yurt dışı kaynaklı MS sorunu yaşayan müşterilerine destek olmuyor gibi görünüyor. Lütfen şikayetime 'yurt dışı sunucularda MS yüksek olur' gibi akıl dışı bir cevap vermeyin. İnternet kullanmaya yeni başlamadım. Yurt dışı sunucu da olsa, diğer servis sağlayıcılarda ve mobil internet bağlantısında bile o MS değeri 50-60 civarı oluyor. Yıllardır bu böyle. Turkcell Superonline ping sorununu çözecek mi merakla bekliyorum. Olmazsa başka servis sağlayıcıya geçip cayma bedeli ödesem de, Tüketici Hakem Heyeti vasıtasıyla geri alacağım. Önemli olan, servis sağlayıcı değiştirmeyi düşünen vatandaşlar hizmetin varlığını veya yokluğunu görsünler ve kararlarını ona göre versinler. Görsellerde GPON Fiber altyapının olmasına rağmen stabil olmaması, ping, jitter ve packet loss değerlerini paylaşıyorum.

Turkcell Superonline Yurt Dışı Çıkışları MS Ve Kopma Problemi
Turkcell Superonline Yurt Dışı Çıkışları MS Ve Kopma Problemi
Turkcell Superonline Yurt Dışı Çıkışları MS Ve Kopma Problemi
Superonline Logo
16 Şubat 21:45 (Şikayetten 1 dakika sonra)

Değerli Müşterimiz, Talebinizle ilgili inceleme yaparak en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline

Superonline Logo
17 Şubat 15:16

Merhaba Fahri Bey, Talebinizin incelemesi tamamlanarak 17.02.2024 tarihinde müşteri hizmetlerimiz size bilgi vermiştir. Her türlü bilgi ve yardım talebiniz için Turkcell uygulamasını kullanabilirsiniz. • http://turkcell.li/indir Saygılarımızla, Turkcell Superonline

Fahri
Fahri
17 Şubat 15:44

Sorunun Network ile ilgili olabileceği söylendi, tracert değerlerinide ekstra olarak gönderdim, herhangi bir çözüme ulaşılmadı.

Fahri
Fahri
17 Şubat 21:55

Müşteri hizmetlerini aradığım zaman sorun çözmüşler, konuyu kapatmışlar diye belirtiyor? Neden yalan söylüyorsunuz? İnsanları neden bu şekilde yanlış bilgilendiriyorsunuz? Sorunum hala devam etmekte ve herhangi bir çözüm üretilmedi. Hala yurt dışı sunucularına bağlanırken problem yaşıyorum, bırakın online oyun oynamayı Twitch. TV den 360piksel yayın bile izleyemiyorum. Mobil internetim ile bağlandığım zaman Valve sunucularında 45 olan pingim, GPON altyapı fiber internetimde neden 100 ping? Sürekli olarak packet loss yaşıyorum ve stabil bir deneyim asla sunmuyor. (sözde ışık hızı fiber internet :) hiçbir şekilde çözüm odaklı değilsiniz.

Fahri
Fahri
17 Şubat 22:50

Merhaba, konunun takibini asla bırakmayacağım ve sürekli güncelleme yapacağım ki Superonline abonesi olmayı düşünen insanlar arama motorlarına Superonline şikayetleri yazdıkları zaman bunları görebilsin tekrar bir düşünsünler. Sizlerle asla çözemediğim yurt dışı çıkışlarını kaliteli bir VPN kullanarak çözdüm, VPN için aylık 10 dolar gibi meblağlar ödemek istemeyen arkadaşlar kesinlikle farklı internet servis sağlayıcısı düşünsünler, Superonline hiçbir şekilde çözüm odaklı değil ve yurt dışı çıkışları gerçekten çok kötü, özellikle oyun oynuyorsanız, yayın izliyor veya yayın yapıyorsanız, yurt dışı bağlantıları üzerinden toplantılara katılıyor ve yurt dışı bazlı firmalar için çalışıyorsanız, gördüğünüz üzere Superonline asla çözüm odaklı değil, 10 dolarlık VPN'in yaptığını yapamıyorlar ve insanları yanlış bilgilendirerek sizleri oyalamaya çalışıyorlar. Superonline genel müdürlüğüne kadar durumu ilettim, güncelleme yapacağım.

Benzer Şikayetler

1

Superonline Sürekli Packet Loss Problemi

profile
Emir
06 Ocak 18:22
474
Superonline Sürekli Packet Loss Problemi
Superonline Sürekli Packet Loss Problemi
Superonline Sürekli Packet Loss Problemi
2 Destek
1

Superonline Fiber Optik Kablo Problemi

profile
İrem
27 Ekim 2023 08:36
671
1

Superonline Bağlantı Problemi

profile
Alperen
23 Eylül 2023 16:12
807
1 Yorum
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

4 Yorum

Ömer
Ömer

Aynı sıkıntı son 3 gündür bende de var Avrupa, batı Avrupa, kuzey Avrupa merkezli sunucularda çok büyük ping sıkıntısı var müşteri temsilcileri sıkıntıyı anlamıyor, Superonline nın bu sıkıntıyı çözmesi lazım.

Ömer
Ömer

Bu arada Fahri Bey, exitlag mı kullanıyorsunuz VPN için? :)

Ömer
Ömer

Fahri Bey, müşteri hizmetleri konuyla o kadar uzak ki, kendilerine diyorum test amaçlı Almanya'da bulunan bir servera ping atıyorum, diyorum ki 190 ping geliyor böyle olmaması lazım. Onlarda diyor ki "Niye öyle yapıyorsunuz ki Siz Türkiye den oyun oynuyorsunuz :) ". En yakın zamanda değiştireceğim ben de Sözde fiber kullanıyorum, müşteri hizmetleri de istersem çok teknik konuşayım, istersem en basit şekilde konuşayım anlamıyor problemi sıkıntınız yok diyor :) Bu sorunu büyük ihtimalle başkaları da yaşıyordur, sizde Superonline'dan başka bir ısp ye geçin.

Fahri
Fahri

Bu sorunu bir ben yaşamıyormuşum, sizler adınada çok üzgünüm Ömer bey ama maalesef internet servis sağlayıcı değiştirmeden bu sorundan kurtulamayacak gibiyiz. Yakında VPN kullanım engeli gelirse Superonline tarafından lütfen şaşırmayın :)

Benzer Şikayet Yaz