10 Eylül
#12565631

Superonline Superbox İnternet Mağduriyeti

Turkcell'den her şey dahil (vergiler + hat ücreti vesaire) 99 TL'ye sınırsız AKN'siz 10 megabit internet aldım. Bayiden aylık faturanın 99 TL olduğu ekstra bir ücretin olmayacağı özellikle belirtildi. Bakın bunun dışında herhangi ücret alınıyor mu vergi hat ücreti, satan arkadaş olmadığını herhangi bir ücret ödemeyeceğini söyledi.


Fatura geldi 111 TL on iki ay hat parası ödeyecekmişim. Önceden hazırlayıp okutmadan ve izah etmeden imzalattırdıkları tıp sözleşmede bunun yazdığını ifade ederek müşteri temsilcisi şikayet dahi almamakta, müşteriyi yokuşa sürmektedir.


Bu konuda aynı şekilde pek çok şikayetin var olması haklı olduğumu göstermektedir. Şayet faturam 99 TL'ye indirilmeyecek ise aboneliğin iptalini istemekteyim.

İsrafil İsrafil 3.485 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • İsrafil12 Eylül

  Öncelikle bana her şey dahil (vergiler+hat+abonelik+hizmet bedeli vs...) olmak üzere 99 TL olduğu belirtilmiş ve abonelik bu koşullarda satılmış iken, bayide 99 TL haricinde hiçbir ödeme olmayacağı ısrarla ifade edilmişken, hizmeti tesis etmeye gelen şirket çalışanı tarafından tesisi müteakip hiçbir açıklama ve izahatta bulunmadan tesis ve teslim evrakı gibi izlenim yaratılarak "tip sözleşmesi" imzalatılmış ve söz konusu "tip sözleşme" içine aleyhimize madde konularak söz konusu "Telekomünikasyon Hizmeti bedeli" talep edilmektedir. Biz eve gelen şirket yetkilinin Superbox kutusunu ve sistemi kurduğunu belgelemek için evrak imzalattığını düşünerek evrakı imzalarken, farkında olmadan bize şirketin tip abonelik sözleşmesi imzalatılmıştır. Söz konusu sözleşme içine aleyhimize olarak satış esnasında bize söylenmeyen (bilakis başka bir ücret ödemeyeceği söylenmesine rağmen), "Telekomünikasyon Hizmeti bedeli" gibi bir madde olduğu söylenerek, tarafımızdan her ay 11 TL fazla ücret almaktadır. Normal şartlar altında bayi tarafından bize verilen bilgi ve kampanya ilanlarında bu husustan hiç bahsedilmemektedir. Bu asla kabul etmemekle birlikte "Telekomünikasyon Hizmeti bedeli" 2019 yılı için 27,86 TL ise aylık olarak faturaya yansıması gereken 2,32 TL olması gerekirken faturaya her ay 11,00 TL fazla para yansıtılmaktadır. Söz konusu fazla kesintilere derhal son verilmemesi ve fazladan kesilen bedelin iade edilmemesi halinde hakkımı Tüketici Hakem Heyeti vasıtası ile arayacağımı ya da mahkemede arayacağımı ihtar ediyorum.

 • Superonline Temsilcisi12 Eylül

  Değerli Müşterimiz, İlgili ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için yasal olarak ödemesi zorunlu olan bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2019 yılı için 27,86 TL (2018 yılı için bu tutar 22,52TL'dir) olarak belirlenmiştir. Turkcell bu ücreti aboneleri adına sene başında toplu öder, ancak abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için bu tutarı aylık olarak tahsil eder. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı çağrı merkezi kanalımızdan bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline.

 • İsrafil10 Eylül

  Henüz Turkcell tarafından arayan ya da bilgi veren olmadı. Oyalama yapıyorlar...

 • Superonline Temsilcisi10 Eylül

  Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize bilgi verilecektir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline

Ziyaretçi Yorumları