07 Şubat 2014 #2282196

Superonline Sonradan Tahsil Edilen İndirim

25 Mbps sınırsız internet abonesiyim. Geçtiğimiz aylarda faturalarımı incelediğimde -40 TL gibi bir indirimle benden telefon aboneliğim ile birlikte 42 TL alırken bu ay 122 TL tutarında bir fatura ile karşılaştım. Detayında geçmiş dönem data kullanım ücreti 60 TL bir tutar ile karşılaştım. Telefon ile ilgili temsilciden geçmiş dönemlerde normalde daha yüksek olan tarifemin 29 TL olarak geçmiş aylarda ücretlendirildiğini, ilgili dönemde yansıtılan indirimin bu ay faturalandırıldığını öğrendim.


Müşteriden tahsil edilecek bir tutarın indirim olamayacağını söyledim. Sorun hatadan kaynaklanıyorsa belirtilmesini istedim ve o şekilde olduğu belirtildi. Tüketici şikayetine başvurabileceğim söylendi.

Onur 48 Okunma

Cevaplar

  • Onur09 Şubat 2014

    Şikayetim cevaplanmış durumda değildir. Çünkü konu şirketin geçmiş faturalarda gösterdiği indirim kalemini yeni faturada tahsil etmeye çalışmasıdır. Ancak yaptığım iki telefon görüşmesinde de sınırsız internet aboneliğimde nasıl olupta geçmiş döneme ait veri kullanım ücreti ortaya çıkarttığım açıklanamadı. Firmanın kendi hatalarını örtmek adına yaptığı bu tür davranışları çoğu müşterinin hata ortaya çıktığında kendilerine bildirilmeleri durumunda anlayışla karşılayacağına eminim. Dolayısı ile çalışanlarınıza müşterilerin zeka seviyelerini küçümseyerek bir takım doğru olmayan açıklama metinleri vermek yerine dürüst olmayı tercih edebilirsiniz.

  • Superonline Temsilcisi07 Şubat 2014

    Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize telefonla bilgi verilecektir. Turkcell Superonline ile ilgili her türlü soru ve talebinizi, 0850 222 0 222 numaradan arayarak veya [email protected] adresine e-posta göndererek Müşteri Hizmetlerimizle paylaşabilirsiniz. Saygılarımızla, TURKCELL SUPERONLINE

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön