Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Superonline ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Deniz sonuçtan hiç memnun değil

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
 • profile
4 Destekçi
  2 Yorum

Superonline Oyunlarda Yasanan Packet Loss

7.395
Deniz
Deniz 16 Haziran 2021 00:35

6 ay kadar önce Valorant ®, League of Legends ®, World of Warcraft ve DOTA2 'de %100 packet loss almaya başladım. Sorunum hala devam etmekte. Kablo değişimi, yeni port atanması, statik IP kullanımı, modem sıfırlanması, bilgisayar formatına kadar denemediğimiz çözüm kalmadı. Sorunun kaynağının IP kaynaklı olduğunu çeşitli testlerle kanıtlayıp kayıt altına aldım. Ancak Superonline bu hatanın kendilerinden kaynaklanmadığını ve ellerinden bir şey gelmediğinde ısrar ediyorlar. Hata bir tek VPN kullandığımda düzeldiğinden ve statik IP kullanırken düzelmediğinden bu itham çok komiğime gidiyor. 

3. Aya giriyoruz ve kullandığım VPN hizmetinden ve oyunların müşteri hizmetlerinden aldığım destek Superonline'dan aldığımdan kat kat fazla (ki sorunu yakalamamda da Blizzard teknik sorun temsilcisi yardımcı oldu, Superonline değil). Şu an kendilerinden sorunun çözümünü talep ediyorum (ki bu çözümün ise yaradığını ve daha önce yapıldığını bildiğim için ediyorum) ama beni zaten 2 kere teknik servis gelmesine rağmen teknik servis gelip kontrol edecek şeklinde oyalıyorlar. Aynı zamanda düzeltmek istemedikleri için bu çözümün yapılamayacağını ileri sürüyorlar. Kendi yüzeysel taramalarında gözükmediği için bu hatayı raporlayıp servis çağırmam ilk seferinde 3 haftamı aldı. 

O raporda da ilgilenen arkadaşların eklediğim görsel kayıtlara, Wireshark ve Glass-wire dosyalarına bakmadığı yazdıklarından anlaşılıyordu. Bu sorun ortak IP atamasından kaynaklanıyor. Statik IP' de bile havuza atılıyorum. Bunun örneğini birden fazla kişide gördüğümden dolayı direk çözümü talep edip cgn havuzundan çıkarılmayı talep ettim, 2 ay boşu boşuna statik IP 'ye para vermeme rağmen. Bu iş yayınlarımı, işlerimi etkiliyor. İlla işi sosyal medyaya taşıyıp olay mı çıkarmam lazım hak ettiğim hizmeti almak ve sorunumun çözülmesi için?

Superonline Logo
Superonline16 Haziran 2021 08:10
Superonline Logo
Superonline16 Haziran 2021 13:50
Deniz
Deniz16 Haziran 2021 17:59

Merhabalar, öncelikle Turkcell müşterisi olmayan biri olarak internet sisteminize şifre alamadığımdan ya da telefon uygulamasında hesabım olmasına rağmen email adresimi kayıtlarda görmediğinden talebimin takibini yapamamaktayım. En son tarafınızdan aldığım SMS 3 saat incelemenin devam ettiği yönündeydi ve az önce telefonda işlemin tamamlandığı söyledi. Sorunum devam etmekte, farklı servislerden de packet loss yemeye devam etmekteyim ancak VPN ile çözülebildiğine göre sorunumun Superonline IP lerinden kaynaklı olduğu da belli, çözümü de. Az önce müşteri hizmetlerinin tavsiyesi ile packet loss görsellerimi ve testlerimi mail adresinize attım sisteminize giremediğim için.

 • profile
 • profile
 • profile
4 Destekçi
  2 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
 • 34
 • 4 gün önce

Superonline'da İnternet Problemi

7428***9 numaralı Superonline abonesiyim. 24.11.2022 tarihinde Turkcell'i arayıp internetimizi taşımak istedik. Fakat 1064***42 numaralı aboneyi taşıyacakken yanlışlıkla 742***929 numaralı aboneyi taşımak için onay verdik. Ben sigortacıyım ve bu interneti ofiste kullanıyorum ayrıca statik IP tanımlı...

Devamını Oku
profile
 • 92
 • 1 hafta önce

Superonline Statik IP Adresi Alınıp Yinede Port Açılamaması

Superonline port açmam için statik IP almam gerektiğini belirtti. Statik IP alındı fakat yinede port açılmıyor. Destek birimi, kontrol ettiğimizde bizde açık gözüküyor diyor. Birileri artık aşağıdaki benzeri sitelerden müşterinin gerçekten portunun açık olup olmadığını kontrol etmesini belirtebilir ...

Devamını Oku
profile
 • 203
 • 2 hafta önce

Superonline Destek Verememe

Ne ulaşabiliyorum size ne işlem yapabiliyorum. Port açmak için statik IP aldırdınız portlarım aktif olmuyor müşteri hizmetleriniz bu işlemi bilmiyor tekniğe yönlendiriyor telesekreter sadece konuşuyor kapatıyor size ulaşmak bu kadar zor mu dur? 48 dakikadır inat ettim bekledim hala bekliyorum yazık ...

Devamını Oku
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

2 Yorum

Ahmet
Ahmet
 

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Minecraft adlı oyundada aynı şey oluyor ve bu sorun VPN açarak ya da mobil veri açarak düzeltilebiliyor bende statik IP kullandım ve hiçbir işe yaramadı. Kaç kez aradım, port açtım (ki portlar hiçbir zaman çalışmadı port açık mı değil mi sitelerine girdiğimde hepsinin kapalı olduğunu gördüm.) bilmiyorum. Cidden artık bıktım 23. De taahhüdüm bitiyor ve kesinlikle internet değiştireceğim. Umarım çözümünü bulursunuz hocam Superonline hala bu sorununun kendi hatası olduğunu kabul etmiyor ya komik geliyor.

Alper
Alper
 

Aynı dertten mustariptim. Özellikle Türkiye saati ile 20:00-22:00 aralığında yaşanan kötü bağlantı ve paket kaybı tavan yapıyordu. 5-6 ay uğraştım ama çözüme ulaştıramadılar. Taahhüdüm bitince aboneliğimi iptal ettim.