10 Ekim
#12756464

Superonline Kapatma Cezası

26 Ağustos 19 tarihinde Bandırma İnönü Cad. Turkcell bayiinden 53662*** numaralı Superbox aldım. Beni bilgilendiren kişiler başka 12 ay taahhütlü olduğunu taahhütsüz fiyatının 159 TL olduğunu ilk ay faturanın 12 lira civara yüksek geleceğini, diğer aylarda 129 TL fatura geleceğini ve vazgeçmem durumunda benden aradaki 30 TL gibi olan farkı ay bazında alınacağı söylendi. Superbox 40 gündür kullanıyorum. Verim maliyet açısından (odaların kapıları kapalı olduğu zaman bağlanmıyor) kullanmaktan vazgeçtiğim Superbox'ı iade için gittiğimde 500 TL kapatma cezası çıktığını söylediler. Bu durumu bana bu şekil izah etmediler. Durumu müşteri hizmetlerini (09.10.19 saat:18.20) ni aradığımda bayilerde sözle yapılan iptal edilemeyeceği ancak ses kaydı olması durumunda iptal edilebileceği tarafıma söylendi.


Bende bayide yasal olmayan ses kaydımı yapacağımı sorduğumda bu durumda yapılacak bir şey olmadığını ve kapatma ücretinin alınacağını söylediler. Ben bayiye Superbox alımı için müracaat ettiğimde başkasının 5318479*** numaralı Superbox 'nı bana vermeye çalıştılar, yanlışlık olduğunu söyleyince siz bunu kullanın 12 ay dolunca sizin adınıza yaparız dediler. Ne yaptığını bilmeyen çalışanlar yüzünden şimdi bu kapatma ücretini ödemek istemiyorum.

Mustafa Mustafa 685 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mustafa2 g

  Siz şirket olarak komikmisiniz benim yazdığım şikayetle sizin verdiğiniz cevap arasında ne gibi bir bağlantı var anlayamadım. Sizin bahsettiğiniz yıllık ücretin benden 2 ay bile olmadan 20 katı ücret talep edildi.

 • Superonline Temsilcisi2 g

  Değerli Müşterimiz, İlgili ücret “Telekomünikasyon Hizmeti” için yasal olarak ödemesi zorunlu olan bir tutardır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2019 yılı için 27,86 TL (2018 yılı için bu tutar 22,52TL'dir) olarak belirlenmiştir. Turkcell bu ücreti aboneleri adına sene başında toplu öder, ancak abonelerine ödeme kolaylığı sağlamak için bu tutarı aylık olarak tahsil eder. Ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi 532 numaralı çağrı merkezi kanalımızdan bize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline.

 • Mustafa4 g

  Tarafıma bilgi verileceği söylendi, henüz arayan soran yok. Cihaz elimde bekliyorum. Haber gelecek diye beklediğimden şu an cihazı iade etmediğimden dolayı faturada işliyor. Amacınız alacağınız parayı fazlalaştırmak mı?

 • Superonline Temsilcisi10 Ekim

  Konu ile ilgili gerekli tüm incelemeler yapılacak ve müşterimize bilgi verilecektir. Talep ve şikayetleriniz ile ilgili bize 0532 532 0000 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Saygılarımızla, Turkcell Superonline

Ziyaretçi Yorumları